13.8.2014
ID: 2386

Doterajší predseda Asociácie organizácií spisovateľov Slovenska odmieta odstúpiť

(TASR) V Asociácii organizácií spisovateľov Slovenska (AOSS) sa po výmene vedenia skomplikovala situácia. Doterajší predseda strešnej spisovateľskej organizácie Ľubomír Belák odmieta uznať právoplatnosť svojho odvolania a odovzdať agendu nástupcovi. Informoval o tom nový šéf asociácie Marián Hatala a traja jej ďalší predstavitelia.

Rada AOSS odvolala Beláka na svojom mimoriadnom zasadnutí 5. augusta. „Ľubomír Belák odmietol odstúpiť pre údajné porušenie stanov AOSS pri jeho odvolávaní,“ informovali v dnešnom vyhlásení Marián Hatala, poverený vedením Rady AOSS, Peter Juščák z Obce slovenských spisovateľov, Ivan Jackanin zo Spolku ukrajinských spisovateľov a Gyula Hodossy zo Spoločnosti maďarských spisovateľov na Slovensku. 
     
Účastníci mimoriadneho zasadnutia Rady AOSS z 5.augusta vo vyhlásení uviedli, „že odvolanie Ľubomíra Beláka sa uskutočnilo v súlade so stanovami AOSS“.
     
Hatala pre TASR vysvetlil, že podľa zmeny stanov asociácie, ktorá sa udiala v roku 2012, stačilo, že sa mimoriadneho zasadnutia rady zúčastnili predstavitelia štyroch z celkovo šiestich organizácií združených v AOSS. Zástupcovia troch organizácií pritom odsúhlasili odvolanie Beláka, predstaviteľ štvrtej bol proti.
     
Hatala uviedol, že Belák výsledok zasadnutia rady odmieta uznať, o čom ho informoval v zaslanom e-maili. V asociácii tak momentálne podľa slov Hatalu panuje dvojvládie, ktoré môže vyústiť až do zániku a rozdelenia asociácie.

12.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.