Poslať článok e-mailom

E-mail príjemcu:*
Vaše meno:*
E-mail odosielateľa:*
*) povinné položky
13.8.2014
ID: 2388

Juraj Droba sa do SaS nevráti, straníci ho odmietli

(TASR) Poslanec Národnej rady SR Juraj Droba (nezaradený) sa napriek svojej ambícii späť do materskej SaS nevráti. Potvrdil to dnes šéf liberálov Richard Sulík s tým, že k takémuto záveru dospela Republiková rada strany. Samotný Sulík bol za Drobov návrat.

"Počas leta prebiehali neformálne rozhovory, bola k tomu solídna diskusia. Väčšina bola proti, ja sa ale nebudem hádať. Každého som si vypočul, každý povedal svoj názor a videl som, že nie je vôľa," priznal Sulík. Dôvody, pre ktoré Drobu neprijali, sú podľa jeho slov interného charakteru. Bližšie ich však vysvetliť nechcel, odmietol ale, že by išlo o "ješitnosť".
     
Aj keď Droba nebude členom SaS, mohol by sa teoreticky opätovne stať aspoň členom poslaneckého klubu liberálov. Aktuálne v SaS takéto zmeny neplánujú.
     
"Moje predstavy o budúcnosti liberálnej politiky na Slovensku sa rozchádzajú s tými v SaS, dôsledkom čoho je, že sme sa nedohodli na užšej spolupráci," reagoval pre TASR Droba. Je presvedčený, že liberáli z SaS budú podporovať jeho legislatívne návrhy v NR SR a dvere pri tvorbe zákonov ostávajú aj z jeho strany otvorené.
     
Droba aj s poslancami Jozefom Kollárom, Martinom Chrenom, Danielom Krajcerom a Jurajom Miškovom a desiatkami členov SaS opustili stranu Richarda Sulíka v roku 2013. Následne sa spojili s hnutím NOVA Daniela Lipšica. Ani tu sa však nevyhli nezhodám, a potom, ako boli v NOVA zbavení riadiacich funkcií a boli zrušené aj ideologické frakcie, hrozili odchodom. Napokon sa rozhodli zotrvať s tým, že musia dostať svoj priestor na liberálnu politiku. Už v tom čase sa začalo hovoriť o Drobovom záujme vrátiť sa späť do SaS.

12.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.