13.5.2013
ID: 161

MVSR: Komisia otvorila ponuky v megatendri

(TASR) Na ministerstve vnútra sa dnes otvárali obálky v megatendri na technické zariadenia. Zároveň sa konalo úvodné zasadnutie komisie k vyhodnoteniu ponúk. Ministerstvo vnútra nominovalo za členov komisie bez práva vyhodnocovať ponuky aj niekoľko novinárov, sú však zaviazaní mlčanlivosťou.

Tender sa týka obstarávania širokého spektra elektronických tovarov pre rôzne štátne inštitúcie od ministerstiev až po univerzity. Minulý týždeň na neho upozornili poslanci Národnej rady SR za SDKÚ-DS Lucia Žitňanská a Miroslav Beblavý. Rezort totiž nezverejnil objem tovarov, ktorý chce obstarať, ani predpokladanú hodnotu zákazky, čo považovali za protizákonné. Podľa Žitňanskej ministerstvo v tomto tendri obchádza európsku smernicu a vytvára priestor na manipuláciu nákupov, vznik kartelov a nehospodárne nakladanie s verejnými prostriedkami.
     
Ministerstvo vnútra v reakcii tvrdenia opozičných politikov odmietlo. "To, či je alebo nie je zverejnená cena nie je podstatné, pretože všetci, ktorí na tomto trhu tu pôsobia, sú v súťaži prihlásení," povedal ešte v nedeľu v televízii TA3 minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.