Poslať článok e-mailom

E-mail príjemcu:*
Vaše meno:*
E-mail odosielateľa:*
*) povinné položky
10.9.2014
ID: 2510

Najvyšší súd SR dal pri predaji akcií BVS za pravdu mestu Senica


(TASR) Najvyšší súd (NS) SR potvrdil, že mesto Senica pri predaji svojich akcií v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), a. s., postupovalo v súlade so zákonom. Skončil sa tak tri rok trvajúci spor o ich predaji mestu Skalica, ktorý napadli aktivisti odvolávajúci sa na nehospodárne nakladanie s majetkom mesta.

"Je to pre nás veľká satisfakcia," konštatoval dnes primátor Senice Ľubomír Parízek.
     
K záveru dospel NS pri rozhodovaní o odvolaní mesta Senica proti rozsudku Krajského súdu (KS) v Trnave. Ním KS zrušil uznesenie mestského zastupiteľstva, ktoré v roku 2011 rozhodlo o prevode 238.181 akcií na mesto Skalica za cenu dve eurá za jednu akciu, a to podľa zákona o cenných papieroch. Skalica týmto nákupom za 476.362 eur posilnila svoj vplyv v BVS s cieľom koordinovaného postupu pri riešení problémov miest a obcí na Záhorí v zásobovaní vodou. "NS sa v odôvodnení rozsudku priklonil k názoru mesta Senica, že akcie nemohlo predávať podľa zákona o majetku obcí, ako tvrdila Okresná prokuratúra v Senici, ale sa muselo prednostne riadiť Obchodným zákonníkom," informoval primátor.
     
Parízek dodal, že týmto rozhodnutím sa uzatvára vyše trojročné obdobie, keď boli vedenie mesta a poslanci pravidelne vystavovaní rôznym útokom a medializovaným obvineniam skupiny občianskych aktivistov, "majúcim za cieľ spochybniť konanie orgánov mesta a vnášanie pocitov nedôvery medzi občanov vo vzťahu k vedeniu radnice".
     
Ako ďalej informoval Parízek, Skalická vodárenská spoločnosť, s. r. o., ako akcionár BVS presadila revitalizáciu a vybudovanie nových rozvodov vody na severnom Záhorí. Investícia za 14 miliónov eur prináša nové vrty, čo umožní zvýšiť priamo v Skalici sekundovú spotrebu vody z 55 litrov na 100 litrov a viacerým obciam pripojiť sa na verejný vodovod. "Bez predaja našich akcií i akcií ďalších obcí Skalici by táto investícia nebola," dodal primátor Senice .

9.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.