8.9.2014
ID: 2499

PREMIÉR: Predseda EK má záujem mať M. Šefčoviča čo najbližšie pri sebe

(TASR) Predseda Európskej komisie (EK) má záujem mať slovenského nominanta na eurokomisára Maroša Šefčoviča pri sebe čo najbližšie. Myslí si to premiér Robert Fico (Smer-SD) odvolávajúc sa na silu Šefčovičovej osobnosti.

"Ja si myslím, že postavenie Maroša Šefčoviča je tak silné z hľadiska jeho osobnosti, jeho názorov, že pán predseda EK má úplne prirodzený záujem mať Maroša Šefčoviča čo najbližšie pri sebe," povedal dnes pred novinármi Fico v reakcii na možnú stratu pozície podpredsedu EK pre slovenského kandidáta.
     
Internetový denník EurActiv cez týždeň informoval, že Slovensko môže prísť o post podpredsedu. Súčasný podpredseda komisie a komisár pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívu Šefčovič by podľa predpokladov mohol po novom získať rozvojovú agendu. Slovensko pritom očakávalo silnejší rezort a udržanie si podpredsedníckeho kresla.
     
Podľa premiéra sa o rozdelení postov v EK stále rokuje, pričom padajú rôzne návrhy. Výsledok má byť známy začiatkom budúceho týždňa. Fico poukázal na to, že postavenie podpredsedu EK má byť po novom iné ako doteraz.

6.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.