Aktuálne

SPP LEGAL SZMIGIEL & PAPROS sa stali súčasťou CEE Attorneys

Tlačová správa

Dňa 15. júna 2015 sa varšavská advokátska kancelária SPP LEGAL SZMIGIEL & PAPROS stala členom CEE Attorneys, medzinárodnej siete advokátskych kancelárií, takže Poľsko sa zároveň stalo jednou z krajín, v ktorej táto sieť pôsobí.

Recenzia Verejné obstarávanie – právo a prax

Komerčné oznámenie

Na trhu odborných informácií nájdete už druhý rok dvojmesačník vydavateľstva Wolters Kluwer. Časopis je orientovaný na široké spektrum informácií (informačné povinnosti verejného obstarávateľa, vyhodnocovanie ponúk, súťažné podklady, revízne postupy, upozornenia na najčastejšie chyby vyskytujúce sa v jednotlivých fázach…

PETERKA & PARTNERS oznamuje nové vedenie pobočky v Bratislave

Tlačová správa

Advokátska kancelária PETERKA & PARTNERS s potešením oznamuje vymenovanie Andrei Butašovej a Jána Makaru na pozície riaditeľov pobočky v Bratislave. Na vedení pobočky sa bude podieľať taktiež ako vedúci právnik Elena Chorvátová.

Recenzia Súkromné právo

Komerčné oznámenie

Wolters Kluwer predstavuje novinku na trhu odbornej právnickej literatúry, mesačník, ktorý rieši súčasné témy civilného práva s dôrazom na aplikáciu právnych inštitútov v praxi.

Nedelka Kubáč advokáti opäť úspešní na Protimonopolnom úrade SR vo veci prešetrovania údajnej protisúťažnej dohody

Tlačová správa

Advokátska kancelária Nedelka Kubáč advokáti (NKA) zaznamenala úspech pred Protimonopolným úradom SR vo veci prešetrovania údajnej protisúťažnej dohody v oblasti zavádzania a využívania informačných technológií, ktoré bolo začaté s jej klientom na základe neohlásenej inšpekcie v podnikateľských priestoroch dňa…

PETERKA & PARTNERS hľadá do svojho tímu Advokáta/Advokátku

Tlačová správa

PETERKA & PARTNERS, popredná nezávislá advokátska kancelária pôsobiaca v regióne strednej a východnej Európy, s pobočkami v 9 krajinách, hľadá do svojho tímu v Bratislave Advokáta/Advokátku.

Ako naozaj poctivo sledovať odpracovaný čas? A je to vôbec možné?

Komerčné oznámenie

Vyplňovanie timesheetov je činnosť, ktorá by rýchlo získala prvenstvo pri hodnotení toho, čo robí advokát naozaj nerád. A nielen on. Ak sa všetko ale uchopí za správny koniec, môže sa z toho stať celkom bežná rutina.

Annamária Tóthová sa stala partnerkou advokátskej kancelárie Dvořák Hager & Partners

Tlačová správa

Novou partnerkou advokátskej kancelárie Dvořák Hager & Partners sa stala Annamária Tóthová, ktorá predtým pôsobila na pozícii vedúcej advokátky a s advokátskou kanceláriou Dvořák Hager & Partners spolupracuje od roku 2006.

Spojenie Dentons US a McKenna Long

Tlačová správa

V nadväznosti na historicky prevratné spojenie Dentons a 大成 v Číne môžu teraz klienti využívať výhody fúzie americkej časti Dentons s firmou McKenna Long v Severnej Amerike aj po celom svete.

Schönherr: Join Us!

Tlačová správa

For our expanding practice in Bratislava we are looking for a Senior associate (koncipient) / Jun-ior Attorney (advokát).

We offer you attractive career perspectives, challenging work for international clientele, supportive team atmosphere, remuneration corresponding to the candidate´s qualities and very good opportunities for…

Vznik a pohyb dokumentov? Podľa prieskumu často zdĺhavé.

Komerčné oznámenie

Až 75 % právnikov pri vytváraní novej zmluvy nájde a upraví nejakú staršiu. Takmer 50 % hľadá potrebný dokument podľa spisu a najviac kancelárií využíva ako úložisko zdieľaný disk. To sú čísla, ktoré ukázal náš prieskum medzi českými advokátskymi kanceláriami. Ukazujú, že tu často chýba systematické riešenie, ktoré by prácu…

Vznik novej sietes advokátskych kancelárií CEE Attorneys

Tlačová správa

Pražská advokátska kancelária Tomíček Legal a bratislavská advokátska kancelária Fox Martens sa stali zakladajúcimi členmi stredoeurópskej siete advokátskych kancelárií CEE Attorneys, ktorá si kladie za cieľ poskytovať špičkové právne služby svojim klientom v celom stredoeurópskom regióne prostredníctvom skupiny spolupracujúcich…

Schoenherr predstavuje roadmap 15: Krása v umení aj v práve

Tlacová sprava

Advokátska kancelária Schönherr prichádza s novým vydaním publikácie roadmap 15. Publikácia upozorňuje na aktuálny právny vývoj naprieč strednou a východnou Európou a poskytuje čitateľom nielen ucelený prehľad právnych noviniek, ale tiež ich analýzu a kritické postrehy v jednotlivých jurisdikciách.

Tím PRK Partners na Slovensku rozšíri docent Kristián Csach

Tlačová správa

Od novembra posilnil tím advokátskej kancelárie PRK Partners výrazná osobnosť súčasného obchodného práva na Slovensku, doc. JUDr. Kristián Csach, PhD., LL.M.. Bude tu pôsobiť ako jej Of Counsel. Do PRK Partners prichádza docent Csach z pozície externého poradcu Ústavného súdu Slovenskej republiky, v ktorej pôsobil od roku 2011.

Andrea Oršulová novou partnerkou Nedelka Kubáč advokáti

Tlačová správa

Andrea Oršulová ako riadiaca partnerka posilňuje bratislavskú pobočku advokátskej kancelárie Nedelka Kubáč advokáti. Andrea Oršulová je advokátkou špecializujúcou sa dlhodobo na právo hospodárskej súťaže a regulované odvetvia, najmä telekomunikácie a energetiku.

Schönherr mení sídlo

Tlačová správa

Advokátska kancelária Schönherr Rechtsanwälte GmbH mení sídlo svojej bratislavskej pobočky.

Štefan Harabin bude kandidovať za člena Súdnej rady

(TASR) Predseda trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR a expredseda NS SR Štefan Harabin bude v novembri kandidovať za člena Súdnej rady.

Prezident vymenoval Danielu Švecovú za predsedníčku Najvyššieho súdu

(TASR) Prezident Andrej Kiska vymenoval Danielu Švecovú za predsedníčku Najvyššieho súdu (NS) SR. Urobil tak po návrate zo zahraničnej pracovnej cesty v USA.

Maroš Šefčovič - otázky a odpovede

Európsky parlament vypočúva kandidátov na eurokomisárov. Poslanci sa stretli so slovenským komisárom Marošom Šefčovičom, ktorý bude spravovať agendu dopravy a vesmírneho výskumu.

Dentons rozšiřuje pražskou kancelář o dva partnery a tým dalších čtyř právníků

eFocus

O nový tým dvou partnerů a čtyř dalších právníků posiluje pražská kancelář Dentons své týmy v oblastech bankovnictví a financování, restrukturalizací a insolvencí, pracovního práva i trestního práva.