1.3.2013
ID: 3

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners posilní svoj tím o vedúceho advokáta Mateja Firického

8ea48fe123fefec18a1cf5b91556da03/HHP logo (2).png
Zdroj: shutterstock.com

Tlačová správa

Najväčšia česká a slovenská advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners posilnila tím o nového vedúceho advokáta Mateja Firického (30). V slovenskej kancelárii bude zodpovedať najmä za poradenstvo privátnym klientom či akvizície a predaje spoločností najmä v sektore bankovníctva, farmaceutického priemyslu a energetiky.

Matej Firický

Matej Firický

Matej Firický pôsobil šesť rokov v medzinárodnej advokátskej kancelárii White & Case, kde poskytoval komplexné poradenstvo klientom v oblasti práva a daní. Pracoval tiež v bratislavskej pobočke medzinárodnej audítorskej spoločnosti PricewaterhouseCoopers, kde sa zaoberal daňovým poradenstvom pre domácich i zahraničných klientov.

V slovenskej pobočke kancelárie Havel, Holásek & Partners sa bude zameriavať na poradenstvo privátnym klientom, najmä na právne a daňové nastavenia holdingových štruktúr a reorganizáciu cezhraničných transakcií. Špecializuje sa tiež na akvizície a predaje spoločností, predovšetkým v sektore bankovníctva, farmaceutického priemyslu, energetiky, dopravy, nehnuteľností a stavebníctva. Takisto sa zaoberá daňovým štrukturovaním v oblasti bankovníctva, financií a kapitálových trhov ako aj štátnej pomoci.

Matej Firický vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Fakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Je členom Slovenskej advokátskej komory, hovorí slovensky, česky a anglicky. Je taktiež autorom niekoľkých odborných publikácií s právnou či daňovou tematikou. Vo voľnom čase sa najradšej venuje rodine a športu.


Havel, Holásek & Partners s. r. o., advokátska kancelária

APOLLO BUSINESS CENTER II, blok H
Mlynské Nivy 49
821 09 Bratislava

Tel.: +421 232 113 900
Fax:  +421 232 113 901


© EPRAVO.SK – Zbierka zákonov, judikatúra, právo | www.epravo.sk