komerčné oznámenia

POZVÁNKA | 6. odborná konferencia o pracovnom práve sa zameria na faktické a právne úkony

Podujatie sa tento rok koná 17.10. a opäť prináša špičkových odborníkov zo Slovenskej aj Českej republiky, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti a pohľady na faktické a právne úkony v individuálnych a kolektívnych pracovnoprávnych vzťahoch.

Zmeny v novele zákona o verejnom obstarávaní? Aký dosah budú mať na používanie DNS?

Na trhu je dostupná knižná novinka, ktorá sa zaoberá tematikou Dynamického nákupného systému. Autori z poradenskej spoločnosti PanGen s. r. o. – JUDr. Ľubomír Púček a Ing. Adriana Hrivnáčiková sa zamerali na praktické aspekty používania DNS v praxi. Vydali k tejto tematike praktickú príručku a v rozhovore odpovedali na zaujímavé detaily týkajúce…

ASPI | Expertná databáza rozhodnutí Úradu pre verejné obstarávanie

Zaujímate sa o verejné obstarávanie? V ASPI nájdete všetky kľúčové informácie dôležité pre obstarávateľov, ale aj uchádzačov verejného obstarávania (VO).

J&T BOND EUR: Stabilita a úspech v investičnom svete

V dnešnom rýchlo sa meniacom svete finančných trhov je dôležité venovať pozornosť aj stabilným investičným možnostiam. Fond J&T BOND EUR sa vyznačuje stabilitou, spoľahlivosťou, výkonnosťou a zaujímavými perspektívami pre investorov. Čo prináša tento podielový fond a prečo by sa mal stať súčasťou vášho investičného…

Unikátny prieskum: Ako hodnotia vývoj ekonomickej situácie milionári

Aký pohľad majú slovenskí milionári a bežná populácia na vývoj ekonomickej situácie v našich podmienkach? Pozrime sa, čo ukázali najnovšie výsledky unikátneho prieskumu J&T BANKA WEALTH REPORT.

5 rád, ako si vybrať advokáta, ak ste podnikateľ alebo korporát

Podnikanie prináša so sebou rôzne právne výzvy, ktoré vyžadujú kvalifikované poradenstvo. Práve preto je dôležité mať spoľahlivého advokáta, ktorý rozumie vašim špecifickým potrebám a výzvam podnikateľov. Tu je 5 dôležitých rád, ako si vybrať toho správneho advokáta, ak ste podnikateľ alebo korporát.

10 najdôležitejších komentárov roku 2023

Pozrite si zoznam všetkých dôležitých komentárov, ktoré boli vydané v roku 2023 vydavateľstvom Wolters Kluwer.

Prieskum medzi milionármi: Čoraz viac veria akciám a dlhopisom, rast ich majetku sa zrýchlil

Najzaujímavejšie zhodnotenie majetku očakávajú slovenskí milionári od akcií zahraničných firiem a od investícií do korporátnych dlhopisov. Ukázal to aktuálny prieskumu medzi dolárovými milionármi na Slovensku a v Česku J&T BANKA WEALTH REPORT.

Efektívne nástroje pre vašu advokátsku kanceláriu a prax

Poznáte tieto profesionálne nástroje, ktoré vám dodajú kvalitné zdroje informácií a zvýšia efektivitu vašej práce?

J&T INVESTIČNÁ SPOLOČNOSŤ uvádza na trh nový fond J&T INDEX EUR. Ocenia ho odvážnejší investori

J&T INDEX EUR doplnil existujúcu trojicu fondov pod správou J&T INVESTIČNEJ SPOLOČNOSTI – J&T BOND EUR, J&T SELECT EUR a J&T PROFIT EUR.

Investície do private equity menia filozofiu investovania. Majú k nim prístup už aj Slováci

Investície prostredníctvom private equity fondov majú potenciál atraktívneho zhodnotenia aj v súčasnom komplikovanom ekonomickom období silnejších inflačných tlakov a vyšších úrokových sadzieb.

Odporovateľnosť právnych úkonov v konkurznom konaní - webinár

Radi by ste sa viac zorientovali v problematike insolvenčného práva? Chcete odpovede na otázky týkajúce sa odporovateľnosti právnych úkonov? Potom by ste nemali premeškať webinár zameraný práve na tieto oblasti. Online webinár je určený správcom konkurznej podstaty, advokátom a odbornej verejnosti.

Ako zarobiť na realitách. Dá sa to aj bez toho, aby ste kupovali byt

Podobné príbehy poznáte asi aj vo vašom okolí. Ak mal niekto dosť kapitálu a byt kúpil vo vhodnom čase, stačilo počkať, jeho cena vzrástla, v niektorých prípadoch za pár rokov aj o desiatky percent, a byt stačilo následne predať so ziskom. Tieto „zlaté časy“ investorov sú však, zdá sa, preč. Investíciou do nehnuteľností sa dá ale atraktívne…

Porovnávajte časové znenia zákonov jednoducho a prehľadne | ASPI

ASPI | Pracujte s „časovými rezmi“ na úrovni celého predpisu

Ak hľadáte jednoduchý a prehľadný spôsob, ako porovnať zmeny v zákone plynutím času, ASPI má pre vás riešenie. S pomocou časových rezov môžete jednoducho porovnať dve konkrétne časové znenia predpisov a vidieť farebne odlíšené doplnené a vypustené časti…

Už po piaty raz v rade získala J&T BANKA ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov

Počas piatich rokov, kedy banka získala Ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov, uskutočnila na burze obchody celkovo za viac ako 2,5 miliardy eur. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Nezmeškajte novinky a pripravované eventy zo sveta práva 7/2023

Zaujíma vás oblasť (pracovného) práva alebo investigatívnej psychológie? Pozrite si zoznam pripravovaných podujatí a knižných noviniek, za ktorými stoja etablovaní profesionáli z praxe. Publikácie sú dostupné v knižnej a elektronickej podobe.

Už po piaty raz v rade získala J&T BANKA ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov

Počas piatich rokov, kedy banka získala Ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov, uskutočnila na burze obchody celkovo za viac ako 2,5 miliardy eur. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Najrozsiahlejšie spracovanie komentára k Zákonníku práce a zákonu o kolektívnom vyjednávaní v česko-slovenskom prostredí je už v predaji

Zákonník práce, zákon o kolektívnom vyjednávaní. Komentár. 2., doplnené a prepracované vydanie je už v predaji

Pracujte efektívne s textom až na úroveň §

V článku vysvetľujeme ako efektívne pracovať s textom právneho predpisu v ASPI. Získate informácie o tom, ako nájsť a zobraziť konkrétny paragraf, ako vyhľadávať v právnom dokumente a aké nástroje máte k dispozícii pre prácu s paragrafom. Využite rôzne funkcie, ako napríklad odkazy na komentáre alebo dôvodové správy, pracujte s notifikáciami. V…

Podiel ESG investícií rastie, ponúkajú atraktívne zhodnotenie

V roku 2025 by mali ESG aktíva podľa analýzy Bloomberg presiahnuť 50 biliónov dolárov, teda asi tretinu predpokladaného objemu všetkých spravovaných aktív.