2.12.2021
ID: 5280

HAVEL & PARTNERS je najväčšou českou právnickou kanceláriou a celkovo piatou najväčšou právnickou kanceláriou na slovenskom trhu. Prvenstvo si odniesla ako najväčšia kancelária v oblasti práva duševného vlastníctva a hospodárskej súťaže.

5eba78643e51f9909c1bea16a7f6567a/HAVEL PARTNERS_SK_logo_inverzni.png
Zdroj: HAVEL & PARTNERS

V rebríčku TOP 10 najväčších právnických kancelárií, ktorý podľa kombinovaných merateľných kritérií zostavuje denník SME a The Slovak Spectator, je HAVEL & PARTNERS najväčšou českou advokátskou kanceláriou, štvrtou najväčšou regionálnou a celkovo piatou najväčšou advokátskou kanceláriou pôsobiacou na slovenskom trhu. Zároveň si tento rok odniesla prvenstvo pre oblasť práva duševného vlastníctva a hospodárskej súťaže. Okrem toho si odniesla druhé miesto v kategórií fúzie a akvizície a taktiež sa zaradila k najväčším TOP 10 kanceláriám poskytujúcim poradenstvo v oblasti nehnuteľností, bankovníctva a financií.

V celkovom rebríčku TOP 10 najväčších advokátskych kancelárií HAVEL & PARTNERS medziročne opäť posilnila svoju pozíciu o dve miesta. Naviac,  v rebríčku, ktorý odráža počet prípadov, za ktoré patrila odmena viac ako 20 000 EUR, sa HAVEL & PARTNERS umiestnila v regionálnom meradle na prvom mieste, a v celkovom hodnotení si odniesla výborné druhé miesto, pričom medziročne taktiež posilnila svoju pozíciu o dve miesta v rámci oboch hodnotení. „Umiestnenie na prvých pozíciách v rámci rebríčka TOP 10 najväčších advokátskych kancelárií si veľmi vážime a teší nás, že vo všetkých rebríčkoch neustále stúpame, a to aj napriek pokračujúcej koronavírusovej kríze. Chceme aj naďalej posilňovať pozíciu najväčšej a najúspešnejšej česko-slovenskej kancelárie, ktorá je prvou voľbou pre české firmy pôsobiace na Slovensku a slovenské spoločnosti pôsobiace v Českej republike. Ďakujem našim klientom za ich dôveru a  všetkým kolegom na Slovensku za ich nasadenie, lojalitu a tímovosť,“ hovorí zakladateľ a riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Umiestnenie na víťazných pozíciách v rebríčkoch TOP 10 potvrdzuje nielen významné postavenie kancelárie HAVEL & PARTNERS na trhu právnych služieb, ale tiež vypovedá aj o vysokej kvalite poskytovaných služieb, mimoriadnej všestrannosti špecializovaných tímov a špičkovom know-how právnikov kancelárie.

Duševné vlastníctvo

Kancelária si odniesla víťazstvo v oblasti  práva duševného vlastníctva, kde sa umiestnila v rámci desiatky najväčších a najprestížnejších kancelárií na prvom mieste: „Nesmierne nás teší a vážime si umiestnenie na prvom mieste medzi najväčšími kanceláriami v oblasti duševného vlastníctva. Našu prax a tím v oblasti duševného vlastníctva sa snažíme budovať organicky s dlhodobou perspektívou a umiestnenie  v rebríčku TOP 10 v tejto kategórii považujeme za dôkaz a výsledok našej kvalitnej a dlhodobej práce. Tento úspech ide ruka v ruke s neustálym rozširovaním a posilňovaním špecializácie nášho tímu, čo by nebolo možné bez dôvery spokojných klientov a stále narastajúceho počtu zaujímavých prípadov, ktoré mame možnosť pre nich riešiť nielen v rámci Slovenska, Českej republiky, ale aj na medzinárodnej úrovni,“ dodáva partner kancelárie Štěpán Štarha.

Hospodárska súťaž

Kancelária si odniesla víťazstvo i v oblasti  práva hospodárskej súťaže a stala sa tak najúspešnejšou kanceláriou pre túto oblasť na Slovensku.  „Úspech na Slovensku si veľmi vážime. Súťažné poradenstvo sme tu začali systematicky budovať pred desiatimi rokmi, od tej doby sme pracovali na veľkých projektoch a získali dôveru mnohých významných slovenských klientov. Za to by sme im radi poďakovali. Cena je potvrdenie, že ideme správnou cestou a povzbudením, aby sme sa naďalej zlepšovali,“ hovorí Robert Neruda a dodáva: „Na trhu sme jediní, kto efektívne prepája právne a ekonomické súťažné poradenstvo. Vďaka tomu môžeme klientom ponúknuť unikátne know-how pre riešenie zložitých problémov v oblasti ochrany súťaže a regulácie.“

Fúzie a akvizície

V oblasti fúzií a akvizícií si v rebríčku kancelária oproti minulému roku polepšila  a posunula sa na výborné druhé miesto. Toto umiestnenie naďalej potvrdzuje vedúcu pozíciu HAVEL & PARTNERS v oblasti fúzií a akvizícií, v ktorej je už viac ako 10 rokov lídrom na trhu, a to nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v celej strednej Európe. Rok 2020 bol pre kanceláriu v oblasti fúzií a akvizícií výnimočne dobrý. Popredné umiestnenie v rebríčku TOP 10 najväčších kancelárií pre oblasť fúzií a akvizícií na Slovensku považujem za potvrdenie rastúcej pozície našej kancelárie na slovenskom trhu“, dodáva partner kancelárie spoluzodpovedný za oblasť M&A, Ondřej Majer.

Hodnotenie TOP 10, ktorého výsledky boli zverejnené 30. 11. 2021, zostavuje od roku 2015 denník SME v spolupráci s anglickými novinami The Slovak Spectator podľa kombinovaných objektívnych kritérií.

Metodológia:

Rebríček 10 najväčších právnických firiem na Slovensku bol zostavený v spolupráci s anglickými novinami The Slovak Spectator. Na umiestnenie v rebríčku malo vplyv šesť kritérií (pre počty právnikov a počty prípadov sa zohľadňovali údaje z roku 2020; pri tržbách a zisku sa zohľadňovali priemery za roky 2018 - 2020). Váha jednotlivých kritérií bola nasledujúca: počet advokátov (30 %); počet osôb (bez advokátov) s ukončeným právnickým vzdelaním s praxou viac ako tri roky (váha 16 %); počet osôb (bez advokátov) s ukončeným právnickým vzdelaním s praxou menej ako tri roky (váha 8 %); tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb (váha 23 %); hospodárky výsledok po zdanení (váha 7 %); počet prípadov, za ktoré dostala odmenu viac ako 20 000 EUR (váha 16 %).

Kompletné výsledky sú k dispozícii >>>TU


© EPRAVO.SK – Zbierka zákonov, judikatúra, právo | www.epravo.sk