23.7.2021
ID: 5157

HAVEL & PARTNERS opäť zaznamenala rekordné polročné tržby

77fe035fbad1b8ee7a8773da00c8bd62/HAVEL PARTNERS_SK_logo_inverzni.png
Zdroj: HAVEL & PARTNERS

Najväčšia a najúspešnejšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS nadväzuje na svoje vlaňajšie ekonomické výsledky; jej obrat za čisté právne služby v prvom polroku 2021 sa medziročne zvýšil o 7,2 %. Vysokým tempom rástla predovšetkým kancelária HAVEL & PARTNERS v Bratislave.

V minulom roku výnosy kancelárie HAVEL & PARTNERS v Českej republike medziročne rástli o viac ako 6,5 % a tržby celej skupiny opäť prekročili miliardu Kč (40 mil. EUR). V prvom polroku tohto roka dosiahli výnosy za čisté právne služby v Českej republike a na Slovensku 414 mil. Kč (17 mil. EUR), celkové tržby skupiny tak predstavujú viac ako 520 mil. Kč (21 mil. EUR). Veľmi dobre sa darilo slovenskej kancelárii, kde výnosy za čisté právne služby rástli o takmer 16 %. „Hospodárske výsledky našej kancelárie s rastom cez 7 % indikujú, že sa nám podarilo udržať pozitívny trend vysokého rastu z predchádzajúcich období. V posledných dvoch mesiacoch prvého polroka sa rast zrýchľoval a očakávame, že s pokračujúcim uvoľňovaním obmedzení prijatých v súvislosti s pandémiou koronavírusu bude tento trend pokračovať,“ uvádza riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Výnosy HAVEL & PARTNERS rastú nepretržite od vzniku kancelárie v roku 2001. Prispieva k tomu predovšetkým poskytovanie právnych služieb popredným českým, slovenským i medzinárodným spoločnostiam a českým a slovenským podnikateľom, vrátane cca tretiny najbohatších Čechov a Slovákov. Kľúčovými poradenskými oblasťami zostávajú fúzie a akvizície, právne a daňové štruktúrovanie osobného majetku či nehnuteľnostné projekty, ďalej tiež rastie skupina zaoberajúca sa reštrukturalizáciami a insolvenciami či súdnymi spormi a arbitrážami.

K vynikajúcim hospodárskym výsledkom prispieva aj medzinárodné renomé HAVEL & PARTNERS a súvisiaca spolupráca so zahraničnými právnickými firmami, ktoré kanceláriu čoraz častejšie zapájajú do veľkých komplexných medzinárodných projektov a cezhraničných transakcií.


© EPRAVO.SK – Zbierka zákonov, judikatúra, právo | www.epravo.sk