18.1.2022
ID: 5323

Tím HAVEL & PARTNERS pre oblasť M&A a Real Estate rozšíril advokát Peter Košecký

523d28dcc436990a0796ad1f09839ffe/Kosecky_Peter_tmava_small.png
Zdroj: HAVEL & PARTNERS

Transakčný tím HAVEL PARTNERS, ktorý je s približne 80 právnikmi najväčší a najskúsenejší v strednej Európe, rozšíril na pozícii advokáta Peter Košecký. V poradenskej skupine, vďaka ktorej sa kancelária dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach v počte realizovaných transakcií na českom, slovenskom i stredoeurópskom právnom trhu, sa Peter špecializuje predovšetkým na transakcie v oblasti nehnuteľností, obchodné a zmluvné právo, právo obchodných spoločností a oblasť hospodárskej súťaže

Peter Košecký má skúsenosti s komplexným právnym poradenstvom slovenským a zahraničným investorom v súvislosti s akvizičnými transakciami. Klientov zastupoval pri kúpe a predaji komerčných nehnuteľností, poskytoval právne poradenstvo v súvislosti s výstavbou a rozvojom priemyselných parkov. Poskytoval poradenstvo pri vyjednávaní nájomných vzťahov pre kancelárske celky, priemyselné a logistické parky a pri ich následnej správe. V oblasti hospodárskej súťaže sa venoval oznamovaniu koncentrácii a ostatným súťažným aspektom transakcií. V oblasti obchodného práva sa zameriava najmä na poskytovanie právnych služieb v oblasti prípravy a vyjednávania obchodných zmlúv. V advokátskej kancelárii HAVEL & PARTNERS sa bude primárne venovať oblasti fúzií a akvizícií a právu nehnuteľností.

Transakčné poradenstvo je našou vlajkovou loďou už od založenia kancelárie v roku 2001. Odvtedy ponúkame svojim klientom služby na tej najvyššej úrovni, a to vďaka systematickému rozvoju odborného know-how, ale aj vďaka silnému tímu špičkových právnikov. Teší ma, že M&A oblasť, ktorá je pre nás kľúčová, sa neustále rozvíja a rozrastá a že sme s Petrom Košeckým získali ďalšiu posilu pre náš unikátny tím.  Veríme, že Petrove rozsiahle skúsenosti budú prínosom aj pre našich klientov“, komentuje nástup kolegu zakladateľ a riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Predchádzajúce roky boli pre kanceláriu HAVEL & PARTNERS z hľadiska oblasti fúzií a akvizícií výnimočne úspešné. „Realizovali sme rekordný počet fúzií a akvizícií, a okrem kontinuálneho úspechu v medzinárodných rebríčkoch sme sa posledné dva roky stali tiež najlepšou advokátskou kanceláriou v kategórii M&A v prestížnej súťaži Právnická firma roka. Verím, že s neustále rastúcim tímom našich advokátov na tieto úspechy nadviažeme aj v budúcnosti“, dopĺňa Havel.

Peter Košecký získal titul magister práv na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a následne úspešne absolvoval advokátske skúšky. Pred nástupom do HAVEL & PARTNERS pracoval päť rokov v bratislavskej pobočke významnej českej advokátskej kancelárie. Okrem vyššie spomínaných služieb radil klientom pri právnych previerkach spojených s nadobúdaním spoločností (due diligence), zastupoval klientov vo vzťahu k oznamovaniu koncentrácií pred Protimonopolným úradom Slovenskej republiky a pred Európskou komisiou a poskytoval poradenstvo tuzemským a zahraničným spoločnostiam pôsobiacim v rôznych odvetviach v oblasti zmluvnej agendy. Je členom Slovenskej advokátskej komory.


© EPRAVO.SK – Zbierka zákonov, judikatúra, právo | www.epravo.sk