Spravodajstvo

P.Hrušovský, ani P.Paška nepotvrdili prezidentské ambície

(TASR) Hoci obaja doterajší priamo volení prezidenti Ivan Gašparovič, aj Rudolf Schuster zastávali predtým post predsedu Národnej rady (NR) SR a prvý slovenský prezident Michal Kováč zase viedol československé Federálne zhromaždenie, súčasný predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD), ani bývalý Pavol Hrušovský (KDH) dnes v TA3 prezidentské ambície…

P.HRUŠOVSKÝ: ĽP do 17. mája oznámi meno kandidáta na predsedu NKÚ

(TASR) Ľudová platforma (ĽP) do 17. mája zverejní meno svojho kandidáta na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). "Určite to nebude kandidát, ktorého nám navrhne pán predseda vlády," vyhlásil v dnešnej relácii TA3 V Politike predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský.

V utorok 14. mája Paška oznámi rozhodnutie o faktickom zániku klubu SaS

(TASR) Poslanecký klub Slobody a solidarity (SaS) de facto končí, rozhodnutie oznámi predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška (Smer-SD) v utorok 14. mája. Uviedol to v dnešnej relácii TV Markíza Na telo.

J.FIGEĽ: Zásah do práv Čentéša na ÚS pretrváva, spis stále nemá zákonný sudca

(TASR) Zásah do práv sťažovateľa Jozefa Čentéša, ktorý spôsobila predsedníčka Ústavného súdu (ÚS) SR Ivetta Macejková tým, že jeho spis chcela prideliť sudcovi, ktorý bol z rozhodovania vylúčený, pretrváva. Spis totiž stále nemá zákonný sudca Ladislav Orosz, ale zadržiava ho predsedníčka ÚS. Pre TASR to dnes vyhlásil predseda KDH a podpredseda NR…

P.PAŠKA: Opozícia vyvíja na ústavný súd enormný politický tlak

(TASR) Opozícia už niekoľko mesiacov vyvíja na ústavný súd, ktorý rozhoduje o kauze Čentéš, enormný politický tlak. V dnešnej relácii TA3 V politike to vyhlásil predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška (Smer-SD).

NRSR: Poslanci majú pridať lekárom, dať šancu drogovo závislým a vybrať šéfa NKÚ

(TASR) Zvýšenie platov lekárov, druhá šanca pre drogovo závislých, vznik 72 okresných úradov i koniec možnosti bánk vyberať poplatky za správu a vedenie úverových účtov majú na stole poslanci Národnej rady SR. V rámci 19. schôdze parlamentu na nich čaká celkovo 99 bodov.

Snahy o integráciu Rómov v SR evokujú boj proti segregácii v USA

(TASR) Americký denník New York Times zverejnil dnes článok venovaný snahám o integráciu Rómov na Slovensku. Podľa novín sa Slováci v tomto smere inšpirujú aj bojom proti segregácii v USA spred vyše polstoročia.

M. LAJČÁK: Slovensko bude hlasom a tvárou Európskej únie

(TASR) Slovensko sa počas polročného predsedníctva v Európskej únii v roku 2016 stane jej hlasom a tvárou. "Je to pre nás výzva ukázať, že vieme efektívne manažovať EÚ a prispieť k nastoľovaniu pre nás dôležitých tém," zdôraznil dnes pred novinármi minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

MVSR: Komisia otvorila ponuky v megatendri

(TASR) Na ministerstve vnútra sa dnes otvárali obálky v megatendri na technické zariadenia. Zároveň sa konalo úvodné zasadnutie komisie k vyhodnoteniu ponúk. Ministerstvo vnútra nominovalo za členov komisie bez práva vyhodnocovať ponuky aj niekoľko novinárov, sú však zaviazaní mlčanlivosťou.

L. ŽITŇANSKÁ: Na zlepšenie vymožiteľnosti práva treba politickú vôľu

(TASR) Na zlepšenie vymožiteľnosti práva nie sú potrebné obrovské peniaze, ako to tvrdí predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), ale politická vôľa. Vyhlásila to dnes šéfka poslaneckého klubu SDKÚ-DS a exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.