30.9.2014
ID: 2607

Cudzinecká polícia rozšíri od októbra stránkové hodiny a dni

(TASR) Cudzinecká polícia sídliaca na Hrobákovej ulici 42 v Bratislave rozšíri od 1. októbra stránkové hodiny a dni. Chce tak vybavovať žiadosti rýchlejšie a efektívnejšie. Informovala o tom dnes hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

"Polícia rozšíri stránkové dni v utorok od 07.30 do 12.00 h bez obmedzenia vybavovanej agendy a v piatok do 13.00 h. Súčasne na pracovisku 'prechodné pobyty' bude dňom 1.10. rozšírené stránkové pracovisko o dve vybavovacie miesta na príjem žiadostí," konkretizovala Baloghová.
     
Dodala, že polícia eviduje v posledných dňoch výrazne skorší príchod stránok už pred začiatkom pracovného času. "Dôvodom je zvýšený počet podávaných žiadostí o pobyt najmä pre štúdium, podnikanie, ale aj pre zlúčenie rodiny," vysvetlila.
     
Polícia podľa jej slov aj preto vychádza občanom v ústrety a snaží sa čas čakania skrátiť na minimum. "Každý žiadateľ však môže aj sám prispieť k plynulému vybaveniu tým, že si svoje zákonné povinnosti nenechá na poslednú chvíľu," uzavrela Baloghová.

29.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.