Poslať článok e-mailom

E-mail príjemcu:*
Vaše meno:*
E-mail odosielateľa:*
*) povinné položky
22.8.2014
ID: 2434

Deficit slobody pociťujeme aj 46 rokov po vstupe Sovietov do Československa

(TASR) Deficit slobody pociťujeme aj 46 rokov po vstupe Sovietov do Československa. Na margo dnešného výročia okupácie Československa v roku 1968 to podľa prvého podpredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Rafaela Rafaja konštatovalo predsedníctvo strany.

"Pre Slovenskú národnú stranu, najstaršiu a štátotvornú stranu, je sloboda trvalou hodnotou, ktorá je dnes síce deklarovaná na každom rohu, ale ľudia pociťujú jej reálny deficit takmer vo všetkých oblastiach života, vrátane novodobého ekonomického vazalstva a otroctva vo východných štátoch EÚ," konštatovalo podľa Rafaja Predsedníctvo SNS.
    
Dodal, že predsedníctvo sa dnes okrem iného zaoberalo aj aktuálnou medzinárodnou situáciou a vyjadrilo vážne znepokojenie nad vyhrocovaním napätia medzi EÚ, NATO a Ruskom pre vnútroukrajinskú krízu.
     
Podľa Predsedníctva SNS dnes opäť, ale sofistikovanejšie, vládne v spoločenskom aj politickom živote internacionalizmus, medzinárodné doktríny moci a ideológie multikulturalizmu. "Cítiť tlak na autocenzúru a propagovanie jedného správneho názoru, prejavuje sa potláčanie slobody a zvrchovanosti národných štátov, vládne mediálna a informačná uniformita a ekonomická aj politická nadvláda cudzích záujmov, vplyvov a kolaborácia domácich politikov," vyhlásili členovia Predsedníctva SNS.
     
"Keďže Slovensko zažilo dôsledky okupácie a stratu suverenity, vláda, politické sily a ľudia by mali podľa SNS razantne odmietnuť akúkoľvek prítomnosť akýchkoľvek cudzích vojsk na slovenskom území, ako aj ekonomické sankcie poškodzujúce vzájomne ekonomicky výhodnú spoluprácu EÚ s Ruskom," vyzývajú členovia Predsedníctva SNS.

21.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.