11.9.2014
ID: 2519

NRSR: P. Paška doplnil program o voľbu nového člena Súdnej rady SR

(TASR) Poslanci Národnej rady SR by mali už vo štvrtok (11.9.) voliť nového člena Súdnej rady SR. Predseda NR SR Pavol Paška (Smer-SD) dnes na štvrtkové rokovanie parlamentu zaradil tento bod s tým, že rozprava k voľbe sa začne o 15. hodine. Plénum chce nahradiť dnes odvolaného člena rady Dušana Čima.

Podľa informácií TASR si Smer-SD na tento post vybral predsedu jedného z okresných súdov na východnom Slovensku. Čas na podávanie nominácií vyprší vo štvrtok napoludnie. Nový člen rady sa tak bude môcť zúčastniť už na jej kľúčovom utorkovom rokovaní (16.9.), kedy je na programe nová voľba predsedu Najvyššieho súdu SR aj voľba predsedu rady.
     
Paška dnes zároveň oznámil, že na budúci týždeň v utorok (16.9.), keď prídu na rad návrhy ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD), bude priestor aj na debatu o Ukrajine. Návrh uznesenia parlamentu k situácii u nášho východného suseda má pripraviť Zahraničný výbor NR SR.

10.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.