20.8.2014
ID: 2422

NS SR: Potreboval by financie na asistentov pre každého sudcu

(TASR) Najvyšší súd Slovenskej republiky (NS SR) by potreboval financie na asistentov, aby ho mal každý sudca, tak ako to ukladá zákon.

Uvádza sa v krátkej reakcii NS SR na návrh štátneho rozpočtu, ktorú TASR poskytla Kancelária predsedu NS SR. "NS SR má od roku 2013 o 100 percent vyšší nápad vecí, teda vzrástli náklady na poštovné, viac tonerov, papiera, tlačiarní a techniky na zabezpečenie technického chodu súdu. Potrebovali by sme financie na asistentov, aby ho mal každý sudca, ako to ukladá zákon. Preloženie právnikov zo súdnej rady nepostačuje," uvádza sa ďalej v reakcii.
     
NS by mal počítať so sumou takmer deväť miliónov eur, čo je oproti roku 2014 nárast o 233.000 eur. Aj v tejto kapitole porastú výdavky na tovary a služby (o takmer 30 percent) z dôvodu zvýšeného počtu podaní na Najvyšší súd SR. Uvádza sa v návrhu rozpočtu pre NS SR, ktorý v piatok 15. augusta predstavilo Ministerstvo financií SR.

19.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.