26.8.2014
ID: 2444

PREZIDENT: L. Kurilovskú vymenuje za rektorku Akadémie Policajného zboru

(TASR) Prezident Andrej Kiska vymenuje Luciu Kurilovskú za rektorku Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Urobí tak v stredu 27. augusta. Informovala o tom dnes Kancelária prezidenta SR.

Kurilovskú, ktorá okrem iného pôsobí ako poradkyňa ministra spravodlivosti Tomáša Boreca, navrhol za rektorku policajnej akadémie minister vnútra Robert Kaliňák. O tom, že je jeho kandidátkou, hovoril ešte vlani v apríli. Návrh na jej vymenovanie však prišiel do Prezidentského paláca až po nástupe Andreja Kisku. Podľa medializovaných informácií exprezidentovi Ivanovi Gašparovičovi na Kurilovskej prekážalo, že nemá titul docent a okrem toho sa mu údajne nepozdávalo, že sa zastala nevymenovaného kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Kurilovská medzitým obhájila habilitačnú prácu a získala titul docent.
     
Akadémiu Policajného zboru v súčasnosti vedie poverený rektor Štefan Kočan. Bývalého rektora Václava K. prezident Ivan Gašparovič odvolal po tom, ako v lete 2012 prepukla na akadémii úplatkárska kauza. Prepustili ho aj z Policajného zboru. Václav K. je obvinený z prijatia 5000-eurového úplatku, prípad je na súde. Ako nadriadený mal dať príkaz zamestnancovi školy, aby v prijímacom konaní uprednostnil najmenej 29 uchádzačov o prijatie na policajnú akadémiu, pričom mal za prijatie najmenej dvoch uchádzačov zobrať úplatok vo výške 5000 eur.

25.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.