28.8.2014
ID: 2451

. Burian: Podporujeme smerovanie Gruzínska k integrácii do EÚ a NATO

(TASR) Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian prijal v utorok (26. augusta) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Gruzínska so sídlom v Bratislave Alexandra Nalbandova.

P. Burian ocenil približovanie Gruzínska k európskych štruktúram prostredníctvom podpisu Asociačnej dohody. Potvrdil, že Slovensko podporuje Gruzínsko v jeho európskej integrácii. V tejto súvislosti tiež privítal pokračujúci záujem Gruzínska o slovenské skúsenosti z integračného procesu.
     
Parteri si vymenili názory na blížiaci sa septembrový samit Severoatlantickej aliancie. Aj v tomto prípade má Slovensko záujem o pokračujúce približovanie Gruzínska, ktoré by krajinu pripravilo na perspektívne členstvo v aliancii. „Oceňujeme príspevok Gruzínska do operácií NATO, ide o dôkaz zodpovedného a seriózneho prístupu“ uviedol v tejto súvislosti štátny tajomník Burian.
    
P. Burian tiež využil stretnutie na priblíženie priorít slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke, s ktorou má záujem spolupracovať aj Gruzínsko.
    
Partneri sa venovali aj možnostiam intenzívnejšieho rozvoja bilaterálnej spolupráce.

27.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.