9.9.2014
ID: 2503

M. LAJČÁK: Dialóg s Rakúskom si zachováva kontinuitu a trvalo vysokú intenzitu

(TASR) Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (8. septembra 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Rakúskej republiky na Slovensku Josefa Markusa Wuketicha pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie. Obaja partneri skonštatovali vysokú úroveň vzájomných vzťahov, ktoré sú veľmi dobré a bez problémov, pričom bilaterálny dialóg si zachováva kontinuitu a trvalo vysokú intenzitu na všetkých úrovniach. Ocenili tiež, že krajiny dlhodobo zdieľajú podobné pozície v jednotlivých oblastiach európskych politík a v agendách medzinárodných organizácií.

Minister M. Lajčák poďakoval veľvyslancovi Wuketichovi za jeho mimoriadne nasadenie a osobný príspevok k rozvoju slovensko-rakúskej spolupráce a vzťahov a odovzdal mu ako výraz uznania Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí. „Osobitne by som rád ocenil Vaše osobné angažovanie sa pri zorganizovaní radu bilaterálnych stretnutí na vysokej úrovni, vrátane nedávnej návštevy ministra zahraničných vecí Rakúska na Slovensku. Verím, že sa tento trend podarí udržať aj v nadchádzajúcom období; jedným z konkrétnych výsledkov by mohla byť reprezentatívna účasť na Ekonomickom fóre v Bratislave,“ povedal M. Lajčák. Ekonomické fórum (plánované na október/november 2014) je platformou pre diskusiu o spoločných projektov a nových impulzoch v bilaterálnych vzťahoch. Minister M. Lajčák hovoril s rakúskym veľvyslancom aj o aktuálnej medzinárodnej situácii s dôrazom na vývoj na Ukrajine.
     
Na záver M. Lajčák zaželal rakúskemu diplomatovi veľa úspechov v jeho ďalšom pracovnom aj osobnom živote.

8.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.