18.9.2014
ID: 2552

NRSR: Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií ukladal verejným funkcionárom pokuty

(TASR) Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií dnes opäť ukladal pokuty verejným funkcionárom, ktorí sa previnili voči ústavnému zákonu. Traja prídu o niekoľko mesačných platov.

Pokutu dostali preto, že počas výkonu verejnej funkcie pôsobili súčasnej aj ako konatelia súkromnej spoločnosti, jeden poberal odmenu za to, že bol členom dozornej rady. Výboru svoje konanie dostatočne nevysvetlili, preto ich potrestal. TASR to povedal šéf výboru Viliam Novotný (SDKÚ-DS).
     
Ide o Petra Timka, bývalého šéfa Poľnonákupu Tatry, Ladislava Košeckého, konateľa štátnej "eseročky" MH Development, a o Petra Kunkela, šéfa Technickej obnovy a ochrany železníc. Timko príde o polročný plat, Košecký a Kunkel prídu až o ročný plat.
     
Výbor zároveň dnes začal konania voči ďalším funkcionárom, ktorí sa zrejme previnili voči zákonu o konflikte záujmov. A to pre podobné prehrešky ako v predchádzajúcich prípadoch. Medzi previnilcami je aj poslankyňa Janka Šípošová z klubu OĽaNO, ktorá nahradila v parlamente europoslanca Branislava Škripeka. Šípošová zrejme príde o mesačný plat, lebo nepodala majetkové priznanie v zákonnej lehote.
     
"Mrzí ma, ale neskoro podala svoje majetkové priznanie, takže sme museli začať konanie a zrejme jej bude uložená pokuta vo výške mesačného platu. Nič sa nedá robiť, zákon je striktný," povedal Novotný.

17.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.