15.8.2014
ID: 2401

Štátny tajomník P. Burian na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci

(TASR) Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa zajtra (15. augusta 2014) zúčastní mimoriadneho zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

Zasadnutie zvolala vysoká predstaviteľka pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonová k aktuálnym krízam v južnom a východnom susedstve únie.
     
Rada bude rokovať o politickej, bezpečnostnej a humanitárnej situácii v Iraku, aj s ohľadom na postup tzv. Islamského štátu a o možných krokoch EÚ s cieľom prispieť k stabilizácii krajiny. Predmetom diskusie bude aj vývoj v pásme Gazy a v Líbyi.
     
V druhej časti rokovania sa bude rada venovať posledným udalostiam na Ukrajine a vývoju bezpečnostnej a humanitárnej situácie na východe krajiny. Rada sa bude tiež zaoberať prijatými sankčnými opatreniami EÚ a protiopatreniami Ruskej federácie ako aj energetickými aspektmi vzťahov medzi EÚ, Ukrajinou a Ruskom.
    
Rada prijme závery k situácii v Iraku, pásmu Gazy, Líbyi a Ukrajine.

15.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.