Aktuálne

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners mení názov na Eversheds Sutherland

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners mení od marca, po 15 rokoch od svojho založenia, názov na Eversheds Sutherland. Bude tak na českom a slovenskom právnom trhu pôsobiť pod značkou globálnej právnickej firmy, s ktorou sa spojila v decembri minulého roku.

Hospodárske výsledky HAVEL & PARTNERS boli v roku 2018 najlepšie za posledných 5 rokov, všetky jej tri kancelárie rástli dvojciferným tempom

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS zaznamenala v roku 2018 najlepšie ekonomické výsledky za posledných 5 rokov. Celkový obrat HAVEL & PARTNERS sa v roku 2018 medziročne zvýšil o 17,4 %, pričom najúspešnejší bol hlavne tretí štvrťrok, kedy rast obratu dosiahol 23,1 %. Dvojciferným tempom rástli všetky tri kľúčové…

Overiť jedného klienta môže trvať aj 14 hodín

Novelizovaný zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a financovaní terorizmu principiálne rozšíril okruh povinných osôb, na ktoré sa zákon vzťahuje. Zásadné sú aj sprísnené požiadavky na tieto osoby. Do našej legislatívy sa k tomuto zákonu začína transponovať už v poradí piata smernica Európskej únie a pred dverami máme tiež…

Dentons otvára kanceláriu v Düsseldorfe

Nová kancelária Dentons v Düsseldorfe umožní poskytovať služby veľkej a významnej klientskej základni v centre zahraničných investícií v Nemecku.

Tomáš Bardelčík sa stáva tretím spoločníkom v Advokátskej kancelárii RELEVANS

Advokátska kancelária RELEVANS, ktorá je druhou najväčšou advokátskou kanceláriou na Slovensku (zdroj: The Slovak Spectator), po 9 rokoch od svojho založenia rozširuje počet spoločníkov.

Dentons spúšťa interaktívny nástroj pre vyhľadávanie a porovnávanie právnych predpisov týkajúcich sa registrov transparentnosti na všetkých trhoch EÚ s podporou Nextlaw Referral Network

Dentons, najväčšia advokátska kancelária na svete, spolupracovala s Nextlaw Referral Network, aby rozšírila svoj interaktívny nástroj pre vyhľadávanie a porovnávanie právnych predpisov týkajúcich sa registrov transparentnosti vo všetkých 28 krajinách Európskej únie.

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners, ktorá sa v decembri spojila s globálnou právnickou firmou Eversheds

Sutherland, oznámila povýšenie troch právnikov na pozíciu vedúcich advokátov. V pražskej pobočke sa nimi stali Dominika Veselá a Jiří Kokeš, v Bratislave Jana Sapáková.

HAVEL & PARTNERS zastupuje mesto Košice pri riešení sporov týkajúcich sa prevádzkovania plateného parkovania

Bratislavská kancelária najväčšej česko-slovenskej právnickej firmy HAVEL & PARTNERS začala spolupracovať s mestom Košice na doriešení vzťahov so spoločnosťou EEI s.r.o., ktoré sa týkajú prevádzkovania parkovacích miest v Košiciach.

KUTAN & PARTNERS s.r.o. členom European Employment Lawyers Association

Advokátska kancelária KUTAN & PARTNERS s.r.o. sa prostredníctvom advokátky JUDr. Doroty Ďurianovej stala členom European Employment Lawyers Association (EELA).

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners sa pripája k medzinárodnej právnickej firme Eversheds Sutherland

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku sa pripája k medzinárodnej právnickej firme Eversheds Sutherland, ktorá patrí medzi 40 najväčších globálnych právnických firiem.

Advokátska kancelária Dentons dosiahla pro bono víťazstvo v slovenskom prípade whistle-blowingu

Okresný súd Bratislava III v utorok 20. novembra schválil súdny zmier vo veci neplatnosti skončenia pracovného pomeru bývalej zamestnankyne Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny psychologičky Kataríny Hatrákovej.

Ružička Csekes sa mení na RUŽIČKA AND PARTNERS

Po viac ako 25 rokoch úspešnej praxe sa JUDr. Erika Csekes, managing partnerka a spoluzakladateľka advokátskej kancelárie Ružička Csekes s. r. o., rozhodla ukončiť svoje aktívne pôsobenie na slovenskom právnom trhu. Na základe tohto rozhodnutia zaniká tiež jej partnerstvo v kancelárii Ružička Csekes. Kancelária v tejto súvislosti zmení svoje…

Dentons rozširuje svoju prítomnosť v strednej Amerike s novou kanceláriou v Nikarague

Táto nová kancelária stavia najväčšiu právnickú spoločnosť na svete do jedinečnej pozície, z ktorej dokáže naplniť potreby klientov v strednej a Latinskej Amerike, v Karibiku, a na celom svete.

Študenti práva pomôžu slovenským start-upom

Advokátska kancelária Ružička Csekes sa aj tento rok stala partnerom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v rámci rozvoja tzv. klinického právneho vzdelávania. Projekt Právnych kliník predstavuje inovatívny prístup k výučbe, ktorého cieľom je prepojenie teórie a praxe priamo vo vzdelávacom procese. V tomto zimnom semestri sa študenti venujú…

Dentons otvorí štvrtú nemeckú kanceláriu v Düsseldorfe

Celosvetová advokátska kancelária Dentons oznámila, že plánuje otvoriť novú kanceláriu v Düsseldorfe spolu s prijatím dvoch nových partnerov, ktorí prinesú rešpektované skúsenosti v oblasti práva verejného obstarávania, štátnej pomoci EÚ, obchodovania a dodržiavania obchodných noriem rovnako ako aj v oblasti pracovného práva. Bude to štvrtá…

Register partnerov verejného sektora čakajú veľké zmeny

Register partnerov verejného sektora sa koncom roka dočká veľkých zmien. Po roku a pol fungovania registra a množstve praktických skúseností pristúpilo Ministerstvo spravodlivosti SR k príprave novely, ktorú možno označiť ako zásadnú a zároveň nevyhnutnú.

Novela zákona o riešení krízových situácií na finančnom trhu skrýva viaceré riziká

V posledných dňoch v médiách zarezonoval návrh novely zákona o riešení krízových situácií na finančnom trhu. Do popredia vystupuje najmä zásah do oblasti bankového tajomstva. Podľa navrhovanej úpravy majú byť bankové subjekty povinné raz ročne poskytovať v elektronickej podobe informácie, tvoriace predmet bankového tajomstva, o klientoch, ktorí sú…

Dvořák Hager & Partners v Bratislave posilňuje svoj tím

Do bratislavskej pobočky Dvořák Hager & Partners prešiel tím skúsených advokátov slovenskej kancelárie Balcar, Polanský & spol.: expertka na pracovné právo a ochranu osobných údajov Helga Maďarová a špecialista na súdne spory a záväzkové právo Ján Macej.

Colné právo, Nový Colný kódex Únie

Z dielne autorov Maroša Prosmana a Rastislava Vysockého pôsobiacich v advokátskej kancelárii Prosman a Pavlovič vyšla v marci 2018 vo vydavateľstve Wolters Kluwer knižná publikácia s názvom Colné právo, Nový Colný kódex Únie.

Spoločnosť podnikajúca v oblasti spracovania kovov nadobudla priemyselný objekt v Novom Meste nad Váhom

Advokáti Taylor Wessing poskytovali právne poradenstvo skupine KNILL Gruppe pri nadobudnutí budúceho výrobného závodu v Novom Meste nad Váhom od poprednej medzinárodnej technologickej spoločnosti MAGNA. Transakcia sa uskutočnila na prelome rokov 2017 a 2018 a bola realizovaná ako asset deal.