komerčné oznámenia

Bratislava dostane novú štvrť. Do zelených dlhopisov môžete investovať aj vy

Klingerka II. nadväzuje na úspešnú prvú etapu projektu, ktorého zavŕšením bude vznik kompletnej a ucelenej mestskej štvrte v širšom centre Bratislavy. Jej kostrou budú nízkoenergetické budovy s orientáciou na trvalo udržateľný rozvoj. Ponúkne veľkorysé verejné priestory určené pre voľnočasové aktivity, stromové aleje a zelené vnútrobloky.

Vyhľadávajte všetky práve dokumenty vďaka precíznym filtrom | ASPI

Potrebujete získať relevantné dokumenty k vyriešeniu vášho prípadu? Otestujte presné filtre ASPI

ASPI vám pomôže nájsť všetky súvisiace dokumenty. Aj konkrétne situácie, ktoré už boli riešené v minulosti na súdoch. Vyhľadajte si informácie medzi publikovanými súdnymi rozhodnutiami.

Využite možnosti rozšíreného vyhľadávania právnych dokumentov| ASPI

Ako efektívne získate právnu odpoveď vďaka rozšírenému vyhľadávaniu ASPI?

Veľký prieskum medzi milionármi: Pohybov na trhu sa neboja, využívajú ich

Milionári aj napriek turbulenciám na trhoch veria z dlhodobého hľadiska najmä akciovým investíciám. Vyplynulo to z aktuálneho prieskumu medzi dolárovými milionármi na Slovensku a v Česku J&T BANKA WEALTH REPORT. Milionári svoje investičné portfólio napriek poklesom nerozpredávajú, práve naopak, dokupujú aktíva, pretože veria v ich budúce…

Využite automatizáciu pre úspech vašej advokátskej kancelárie

Advokátska profesia čelí stále novým povinnostiam. Ako sa s nimi jednoducho vyrovnať, uľahčiť si v tíme advokátskej kancelárie život a zároveň zvyšovať komfort klientov? Prečítajte si rozhovor s Martinom Kašparom, prokuristom spoločnosti Wolters Kluwer ČR a produktovým manažérom case managment systému Praetor.

Rozhovor s tvorcami výnimočného komentára k Zákonníku práce 2023

Marek Švec, Jozef Toman: Nejde len o komentovanie zmenenej právnej úpravy, ale v ďalších vydaniach komentára autori musia byť schopní vnímať aj posun aplikačnej praxe

Vyhliadky na rok 2023: Nižšie inflačné tlaky a možný koniec poklesu akcií

Svetová ekonomika v tomto roku spomalí tempo rastu v dôsledku agresívneho synchronizovaného sprísňovania menovej politiky centrálnymi bankami ako odpovede na multidekádne inflačné tlaky. Pomalší rast so slabším agregátnym dopytom na jednej strane a stabilizácia cien komodít spolu s odstránením úzkeho hrdla dodávateľských reťazcov na strane druhej…

Pesimizmus je investičná príležitosť

Hlavné svetové akciové trhy v tomto roku zaznamenávajú výrazné straty a ekonomické prognózy sa systematicky zhoršujú pri uťahovaní menovopolitických oprát centrálnymi bankami s cieľom skrotenia extrémnych inflačných tlakov. Na finančných trhoch preto cítiť nervozitu, skepsu a pesimizmus.

Komentár k Zákonníku práce s výnimočným obsahom a rozsahom

Na kvalitu sa oplatí čakať

Výsledný text komentára predstavuje najrozsiahlejšie spracovanie uvedenej problematiky v česko-slovenskom právnom prostredí.

Ušetrite čas pri práci s právnymi dokumentmi | ASPI

Overte si váš právny názor rýchlo vďaka ASPI

Všetky potrebné podklady nájdete na jednom mieste, cez pár klikov. Dokumenty sú vzájomne prepojené, môžete si doplniť vlastné poznámky a dokumenty vrátane nich môžete poslať kolegom alebo si ich vytlačiť.

Slovenskí investori využívajú výhody private equity fondov

Na Slovensku sa v čase stále zvyšujúcej inflácie, na ktorej prekonanie musia investori narábať s investovanými prostriedkami rozumne, stali obľúbenými fondy zamerané na private equity investície. Pretože private equity firmy sa neobchodujú na bežných trhoch, tieto investície nepodliehajú takým výkyvom ako verejne obchodované…

Slovenskí investori využívajú výhody private equity fondov

Na Slovensku sa v čase stále zvyšujúcej inflácie, na ktorej prekonanie musia investori narábať s investovanými prostriedkami rozumne, stali obľúbenými fondy zamerané na private equity investície. Pretože private equity firmy sa neobchodujú na bežných trhoch, tieto investície nepodliehajú takým výkyvom ako verejne obchodované…

Najväčším omylom je neinvestovať!

Pri investovaní robí každý chyby a priznávajú si to aj najväčšie investorské esá.

Právnik budúcnosti|Výsledky prieskumu

Chcete vedieť, ako získať konkurenčnú výhodu? Prinášame odpovede od 751 právnych profesionálov z celej Európy a USA.

Vyhnite sa začiatočníckym nedostatkom!

Absolútne najčastejšie sa opakujúcou chybou začínajúcich investorov je nedodržanie minimálneho investičného horizontu a panikárenie pri prvom výkyve ceny aktíva či portfólia s ich výpredajom, spravidla na cenovom dne.

ASPI | Kalkulačky pre výpočet odmeny pre advokáta, úrokov z omeškania, súdnych poplatkov

Kalkulačky zrýchlia, sprecizujú a najmä zautomatizujú vaše výpočty. Práca s kalkulačkami ASPI je jednoduchá a intuitívna. Vďaka novým funkciám je práca s nimi ešte pohodlnejšia.

Najviac sa zhodnotia investície nakúpené počas kríz

Globálna trhová kapitalizácia akciových búrz klesla od začiatku roka o desivých 25 biliónov dolárov a dostala sa hlboko pod 100-biliónovú métu. Na trhoch panuje skepsa a (nielen) Wall Street klesla z historických maxím už o vyše 20 percent, čo ju dostalo medvedieho teritória.

Zamestnávateľovi nemožno bezdôvodne upierať možnosť prijať pravidlá pre konanie vo svojom mene podľa svojich potrieb a predstáv

Rozhovor s Mgr. Idou Budayovou Kuklišovou bol pripravený v súvislosti s pripravovanou 4. odbornou konferenciou k pracovnému právu, ktorá sa uskutoční v online prostredí v dňoch 19. – 20. októbra 2022 a na ktorej vystúpia poprední odborníci na pracovné právo zo Slovenskej a Českej republiky.

J&T BANKA má najväčší obrat obchodov na Bratislavskej burze cenných papierov štvrtý rok po sebe

J&T BANKA získala cenu Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov na burze počas minulého roka. Banka uskutočnila obchody za vyše 430 miliónov, čo predstavuje 89,41 % podiel zo všetkých obchodov na burze. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Technický účet Praetor už aj pre orgány verejnej moci

Ste advokát a zároveň správca konkurznej podstaty? Práve pre vás môže byť táto informácia zaujímavá. Významne zjednodušujeme a urýchľujeme prácu. Praetor technicky prepája advokátske kancelárie, orgány verejnej moci a portál Slovensko.sk.