Spravodajstvo

P. Burian: Krízu v Gaze nie je možné vyriešiť vojenskými prostriedkami

(TASR) Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian sa dnes (5. augusta) stretol s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Palestíny na Slovensku Abdelrahmánom Bsaisom.

ÚS konštatoval vo dvoch nálezoch porušenie práv maloletých

(TASR) Ústavný súd (ÚS) SR konštatoval od 1. januára do 30. júna porušenie práv maloletých detí v dvoch nálezoch. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚS Anna Pančurová.

Politici musia zverejňovať stretnutia s lobistami

(TASR) Občania majú právo vedieť, s kým sa verejní funkcionári stretávajú, preto musia byť ich kontakty s lobistami povinne verejné. Tvrdí to líder hnutia NOVA a poslanec NR SR Daniel Lipšic, ktorý na septembrovú schôdzu NR SR predkladá návrh zákona o lobingu.

Časť opozície neodporúča Smer, kritériom vládnej strany je odbornosť

(TASR) Niektoré stranícke centrály opozičných strán neodporúčajú svojim regiónom uzatvárať v komunálnych voľbách koalície so stranou Smer-SD. Kritériom vládnej strany je zase odborná a morálna spôsobilosť.

MV SR: V problematike obchodovania s ľuďmi sa vyškolilo 300 osôb

(TASR) Keďže obchodovanie s ľuďmi je celosvetovo tretím najvýnosnejším nelegálnym obchodom a dotýka sa aj našej krajiny, Ministerstvo vnútra (MV) SR v tejto oblasti aktívne školí pracovníkov štátnych inštitúcií, špecialistov pre prácu s rómskymi komunitami i policajných špecialistov. Vďaka projektu "Posilnenie spoločných opatrení v prevencii…

MZVaEZ SR: Štátny tajomník P. Burian prijal nemeckého veľvyslanca T. Götza

(TASR) Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian prijal dnes (4. augusta 2014) na úvodnom stretnutí mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Nemeckej spolkovej republiky na Slovensku Thomasa Götza.

NOVA, KDH, SaS a Most-Híd podpísali dohodu o volebnej spolupráci v Starom Meste

(TASR) NOVA, KDH, Most-Híd a SaS dnes podpísali koaličnú dohodu o podpore podpredsedu NOVA Gábora Grendela na post starostu bratislavského Starého Mesta a spoločnú kandidátku do staromestského miestneho zastupiteľstva. Miesto na nej prijal aj súčasný nezávislý poslanec v Starom Meste Štefan Bučko. Zmluva je vyústením Memoranda o spoločnom postupe…

PÚ SR: Nesúhlasíme s pripomienkou Notárskej komory k novele Obchodného zákonníka

(TASR) Protimonopolný úrad (PÚ) SR nesúhlasí s návrhom Notárskej komory k novelizácii Obchodného zákonníka. Komora žiadala, aby sa pri zakladaní jednoosobových s. r. o., pri zmene zakladateľskej listiny a najdôležitejších rozhodnutiach jediného spoločníka zaviedla povinnosť robiť tieto úkony len vo forme notárskej zápisnice. Podľa PÚ je to však v…

MOST-HÍD: Predstavil poslednú časť Občianskej vízie 2016 s názvom Právny štát

(TASR) Zlepšiť situáciu na Slovensku v oblasti fungovania práva nie je možné len zmenou legislatívy. Zlepšiť sa musí aj politický a praktický manažment štátu. S takouto víziou prichádza strana Most-Híd.

A. DANKO: SNS odmieta snahy o obnovenie značky Made in Czechoslovakia

(TASR) Slovenská národná strana (SNS) odmieta snahy o obnovenie obchodnej značky Made in Czechoslovakia. "Ide o zavádzanie a klamstvo. Česko-Slovensko sa rozdelilo pred vyše dvadsiatimi rokmi a obe krajiny si odvtedy budujú vlastnú značku," uviedol pre TASR predseda SNS Andrej Danko.

V kauze tunelovania nebankoviek by mali pred súdom vypovedať poslední svedkovia

(TASR) Poslední štyria svedkovia sú na pondelok (4.8.) predvolaní na pojednávanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v kauze tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

V kauze tunelovania nebankoviek by mali pred súdom vypovedať poslední svedkovia

(TASR) Poslední štyria svedkovia sú na pondelok (4.8.) predvolaní na pojednávanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v kauze tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Sudcovská rada pri KS B. Bystrica zaslala podnet verejnej ochrankyni práv

(TASR) Sudcovská rada pri Krajskom súde (KS) v Banskej Bystrici zaslala vo štvrtok (31.7.) podnet verejnej ochrankyni práv Jane Dubovcovej na podanie návrhu na Ústavný súd na začatie konania o súlade zákona NR SR č. 195/2014 Z. z. zo 4. júla 2014, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 385/2000 Z. z. o sudcoch a prísediacich a o zmene a doplnení…

Jednota - ľavicová strana Slovenska požiadala o registráciu

(TASR) Petičné hárky s vyše 12.000 podpismi občanov odovzdali vo štvrtok (31.7.) na ministerstve vnútra členovia prípravného výboru politickej strany Jednota – ľavicová strana Slovenska. Nový politický subjekt sa chce zapojiť už do novembrových komunálnych volieb cez ponuku modernej ľavicovej politiky.

SDKÚ-DS sa nevzdáva, podporu pre I. Nesrovnala hľadá ďalej

(TASR) Otázka postoja strany SDKÚ-DS ku komunálnym voľbám v Bratislave ostáva aj po večernom rokovaní (31.7.) mestského koordinačného výboru neuzatvorená. Kandidátom strany na primátora je stále Ivo Nesrovnal a napriek rečiam o jeho odchode chce SDKÚ-DS pre jeho kandidatúru naďalej hľadať podporu.

Najvyšší kontrolný úrad smeruje k titulu kvality už po druhý raz

(TASR) Najvyšší kontrolný úrad Slovenskej republiky sa pripravuje na Externú spätnú väzbu modelu CAF a obhajobu titulu Efektívny používateľ modelu CAF. Ten získal ako prvá organizácia na Slovensku v roku 2011. V celej Európe je doteraz udelených 61 titulov. Model CAF bol vyvinutý Európskym inštitútom pre verejnú správu v Maastrichte a je…

Formálne chyby viac nespôsobia vyradenie žiadostí o grant na výskum a vývoj

(TASR) Žiadosti o granty na podporu výskumu a vývoja nebudú od piatka 1. augusta automaticky vyraďované pre formálno-technické nedostatky. V tento deň vstúpi do účinnosti novela zákona o organizácii štátnej podpory výskumu a vývoja od trojice poslancov za vládny Smer-SD Ľubomíra Petráka, Mojmíra Mamojku a Ľubice Roškovej. Pri posudzovaní žiadosti…

MVO veria, že vďaka A. Kiskovi sa téma ľudských práv bude brať vážne

(TASR) Mimovládne organizácie (MVO) veria, že Slovensko sa prostredníctvom nového prezidenta Andreja Kisku zaradí ku krajinám, ktorých vrcholní predstavitelia berú tému ľudských práv vážne. Hlavu štátu v otvorenom liste vyzvali, aby na rokovaniach so zahraničnými predstaviteľmi neopomínal tému dodržiavania ľudských práv.

Žiarska kancelária Centra právnej pomoci je jednou z najvyhľadávanejších

(TASR) Žiarska Kancelária Centra právnej pomoci (CPP) sa za krátky čas svojej existencie stala jednou z najvyhľadávanejších kancelárií CPP na Slovensku.

Najsilnejšie škodovky rezort vnútra nakúpil pre diaľničnú políciu a hasičov

(TASR) Obmena vozov, ktoré používa diaľničná polícia a hasiči. To je dôvod nákupu, ktorý zrealizovalo Ministerstvo vnútra (MV) SR.