15.9.2014
ID: 2531

MOST-HÍD: Predsedom strany bude aj ďalších päť rokov Béla Bugár

(TASR) Predseda strany Most-Híd Béla Bugár ostáva vo svojej funkcii aj ďalších päť rokov. Rozhodli o tom dnes v tajnej voľbe delegáti celorepublikového ôsmeho Snemu strany v Bratislave, keď za Bugára hlasovalo 110 delegátov zo 111 prítomných. Bugár súpera nemal.

K zmenám nedošlo ani na podpredsedníckych kreslách. Do funkcií boli na návrh Bugára zvolení László Solymos (107 hlasov), Ivan Švejna (104 hlasov), Lucia Žitňanská (104 hlasov) a Zsolt Simon (103 hlasov).
     
Delegáti zároveň zmenili logo a podnázov Mosta-Híd z doterajšej strany spolupráce na občiansku stranu. Novelou prešli aj stanovy, v ktorých sa napríklad vytvoril priestor v straníckom Predsedníctve aj pre europoslanca Józsefa Nagya.
     
Delegáti dnes ešte budú schvaľovať programový dokument Vízia 2016. Ten obsahuje názory a nápady strany, z ktorých má vychádzať program pre parlamentné voľby v roku 2016.

13.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.