3.9.2014
ID: 2479

MZVAEZ: Minister M. Lajčák vystúpi v Bruseli na porade európskych veľvyslancov

(TASR) Na pozvanie vysokej komisárky EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonovej vystúpi podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák zajtra (3. septembra 2014) v Bruseli na porade vedúcich misií európskych delegácií. Vystúpenie M. Lajčáka bude zamerané na otázky spolupráce medzi Európskou službou pre vonkajšiu činnosť (EEAS) a národnými zahraničnými službami. Minister M. Lajčák, ktorý pôsobil ako v európskej, tak aj v národnej diplomacii, zhodnotí doterajšiu spoluprácu národných služieb s EEAS a s vedúcimi európskych delegácií bude diskutovať o možnostiach ďalšej interakcie a synergie. Okrem šéfa slovenskej diplomacie vystúpia na tomto podujatí z ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ aj Frans Timmermans z Holandska a Carl Bildt zastupujúci Švédsko.

Na ostatnej porade slovenských veľvyslancov, ktorá sa konala v júli tohto roku v Bratislave, vystúpili zo zahraničných hostí C. Ashtonová a F. Timmermans.

2.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.