3.10.2014
ID: 2628

NRSR: D. Jarjabek pozval pápeža Františka na Slovensko

(TASR) Predseda kultúrneho a mediálneho parlamentného výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD) pozval pápeža Františka na návštevu Slovenska. Slovenská delegácia odovzdala dnes na generálnej audiencii Svätému Otcovi dary a navštívila aj priestory Vatikánu. TASR to potvrdil Jarjabek.

Ako uviedol, najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi na neho veľmi silno zapôsobil. "Z pápeža Františka išla obrovská energia a srdečnosť. Bol to fantastický zážitok môcť s ním prehodiť pár slov," povedal Jarjabek. Poslanca potešilo, že Svätý Otec vie, kde je Slovensko.
     
Slovenská delegácia je v Ríme na dvojdňovej návšteve. Absolvovala rokovania s partnermi a okrem návštevy Vatikánu a stretnutia s pápežom sa stihla pokloniť aj buste Alexandra Dubčeka. Čelný predstaviteľ Pražskej jari má svoju bustu v Ríme od roku 2011.
     
Jarjabek upozornil, že vo večnom meste nie je len táto busta, ale aj Bratislavské námestie. Práve na ňom busta stojí. "Je pekné mať tu kúsok Bratislavy," poznamenal. Dodal, že je tiež potrebné si pripomínať a vážiť ľudí ako Dubček. "Bol jedným z veľkých mužov," doplnil šéf výboru NR SR.
     
Okrem Jarjabka je v delegácii aj Ján Senko, Miroslav Číž, Peter Náhlik (všetci Smer-SD) a Marián Kvasnička (KDH). Do vlasti sa vrátia dnes.

2.10.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.