10.9.2014
ID: 2512

PREZIDENT: Vymenoval ďalších nových veľvyslancov

(TASR) Prezident SR Andrej Kiska dnes vymenoval ďalších nových slovenských veľvyslancov v zahraničí. Informovala o tom kancelária prezidenta na oficiálnej internetovej stránke.

V Iraku bude pôsobiť Ľubomír Macko, ktorý nahradí Miloslava Naďa. Na novofungujúce veľvyslanectvo v Spojených arabských emirátoch, ktoré Slovensko otvorilo vlani v decembri v Abú Zabí, pocestuje Dušan Horniak. Zmena nastáva aj na belgickom a luxemburskom zastupiteľskom úrade (ZÚ), ktorý sídli v Bruseli. Jána Kuderjavého vystrieda súčasný generálny riaditeľ sekcie ministra zahraničných vecí Stanislav Vallo. Zo svojho postu riaditeľa kancelárie ministra zahraničných vecí odíde do Kanady Andrej Droba. V Ottawe nahradí súčasného veľvyslanca Milana Kollára.
    
Ide o druhú skupinu vedúcich diplomatických zastúpení v zahraničí, ktoré prezident vymenoval od nástupu do svojej funkcie. Pri prvých piatich tak spravil 16. júla.

9.9.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.