Poslať článok e-mailom

E-mail príjemcu:*
Vaše meno:*
E-mail odosielateľa:*
*) povinné položky
13.8.2014
ID: 2387

Stanovisko prokurátora J. Čentéša k vyhláseniu GP zo dňa 12. 8. 2014

(TASR-OTS) K mediálnym vyhláseniam pána generálneho prokurátora, publikovaným dňa 12. augusta 2014, si dovoľujem uviesť nasledovné stanovisko:

Predmetom môjho stanoviska pre médiá zo dňa 8. augusta 2014, na ktoré dnes reagoval pán generálny prokurátor, boli zavádzajúce informácie ohľadom mojej osoby zverejnené konkrétnym periodikom v konkrétnom článku, a nie postupy generálnej prokuratúry ani mojich nadriadených. Je to zrejmé aj zo zverejneného obsahu tohto môjho stanoviska. V minulosti, a ani v uvedenom stanovisku pre médiá som nijako nekomentoval prácu a postupy prokuratúry ani mojich nadriadených.
     
Kontrole mojej práce zo strany mojich nadriadených som sa nikdy nebránil, a nikdy, ani v tomto prípade, som ju verejne nehodnotil, ani tak robiť nebudem. Moji nadriadení pri kontrole mojej práce dosiaľ nekonštatovali prieťahy v mojom postupe.
     
Ku konkrétnym skutočnostiam zo spisu sa vyjadriť touto formou nemôžem vzhľadom na moju povinnosť mlčanlivosti.

12.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.