Aktuálne

Sporový tím RELEVANS posilnil advokát Pavol Chrenko

Divízia sporovej agendy Advokátskej kancelárie RELEVANS sa rozšírila o ďalšieho vynikajúceho advokáta - Pavla Chrenka.

Taylor Wessing zastupuje prezidentku Slovenskej republiky v spore o ochranu osobnostných práv proti poslancovi Robertovi Ficovi

Prezidentka Slovenskej republiky na ochranu svojej osoby pred opakovanými verbálnymi útokmi poslanca Roberta Fica podala na súde žalobu. Prezidentka žalobu podala preto, lebo intenzita a závažnosť urážok a nepravdivých informácií o jej osobe, ktorými poslanec Fico neustále zaplavuje verejný priestor prekračuje akúkoľvek akceptovateľnú…

Porovnávajte časové znenia zákonov jednoducho a prehľadne | ASPI

ASPI | Pracujte s „časovými rezmi“ na úrovni celého predpisu

Ak hľadáte jednoduchý a prehľadný spôsob, ako porovnať zmeny v zákone plynutím času, ASPI má pre vás riešenie. S pomocou časových rezov môžete jednoducho porovnať dve konkrétne časové znenia predpisov a vidieť farebne odlíšené doplnené a vypustené časti…

Už po piaty raz v rade získala J&T BANKA ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov

Počas piatich rokov, kedy banka získala Ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov, uskutočnila na burze obchody celkovo za viac ako 2,5 miliardy eur. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Advokáti Taylor Wessing upozorňujú podnikateľov na narastajúci počet podvodov s použitím AI

Počet podvodov, kde člen medzinárodnej organizovanej skupiny za pomoci najmodernejších technológií alebo umelej inteligencie predstiera pred zamestnancom podnikateľa, že je jeho nadriadeným a pod rôznymi zámienkami ho núti uskutočniť bankový prevod z účtu podnikateľa do zahraničia, dramaticky stúpa.

Tržby HAVEL & PARTNERS opäť dvojciferne rastú

Za prvý polrok roka 2023 zaznamenala najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS dvojciferný rast výnosov za čisté právne a daňové služby, ktoré sa zvýšili medziročne o 12 %. Vynikajúce hospodárske výsledky dosiahla najmä slovenská kancelária.

Nezmeškajte novinky a pripravované eventy zo sveta práva 7/2023

Zaujíma vás oblasť (pracovného) práva alebo investigatívnej psychológie? Pozrite si zoznam pripravovaných podujatí a knižných noviniek, za ktorými stoja etablovaní profesionáli z praxe. Publikácie sú dostupné v knižnej a elektronickej podobe.

Už po piaty raz v rade získala J&T BANKA ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov

Počas piatich rokov, kedy banka získala Ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov, uskutočnila na burze obchody celkovo za viac ako 2,5 miliardy eur. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Najrozsiahlejšie spracovanie komentára k Zákonníku práce a zákonu o kolektívnom vyjednávaní v česko-slovenskom prostredí je už v predaji

Zákonník práce, zákon o kolektívnom vyjednávaní. Komentár. 2., doplnené a prepracované vydanie je už v predaji

Ondřej Florián sa stáva spoločníkom HAVEL & PARTNERS, advokátska kancelária má aj 5 nových partnerov a povyšuje celkom 21 právnikov a právničiek

Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS tradične so začiatkom druhého polroka oznamuje interné povýšenie. Najnovšie sa od 1. júla spoločníkom kancelárie stáva Ondřej Florián, partner zodpovedný za vedenie skupiny pre oblasť korporátneho práva a tímu služieb pre privátnych klientov. Na pozíciu partnerky a partnerov kancelárie sa posúvajú Kateřina…

Už po piaty raz v rade získala J&T BANKA ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov

Počas piatich rokov, kedy banka získala Ocenenie Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov, uskutočnila na burze obchody celkovo za viac ako 2,5 miliardy eur. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Pracujte efektívne s textom až na úroveň §

V článku vysvetľujeme ako efektívne pracovať s textom právneho predpisu v ASPI. Získate informácie o tom, ako nájsť a zobraziť konkrétny paragraf, ako vyhľadávať v právnom dokumente a aké nástroje máte k dispozícii pre prácu s paragrafom. Využite rôzne funkcie, ako napríklad odkazy na komentáre alebo dôvodové správy, pracujte s notifikáciami. V…

Podiel ESG investícií rastie, ponúkajú atraktívne zhodnotenie

V roku 2025 by mali ESG aktíva podľa analýzy Bloomberg presiahnuť 50 biliónov dolárov, teda asi tretinu predpokladaného objemu všetkých spravovaných aktív.

POZVÁNKA | 5. Odborná online konferencia k pracovnému právu

Pozývame vás už v poradí na 5. odbornú online konferenciu k pracovnému právu na tému: Variabilita miesta výkonu práce zamestnancov (možnosti a limity v odmeňovaní a organizačných opatreniach zamestnávateľa). Dátum konania konferencie: 18.- 19.10.2023.

Bratislava dostane novú štvrť. Do zelených dlhopisov môžete investovať aj vy

Klingerka II. nadväzuje na úspešnú prvú etapu projektu, ktorého zavŕšením bude vznik kompletnej a ucelenej mestskej štvrte v širšom centre Bratislavy. Jej kostrou budú nízkoenergetické budovy s orientáciou na trvalo udržateľný rozvoj. Ponúkne veľkorysé verejné priestory určené pre voľnočasové aktivity, stromové aleje a zelené vnútrobloky.

Vyhľadávajte všetky práve dokumenty vďaka precíznym filtrom | ASPI

Potrebujete získať relevantné dokumenty k vyriešeniu vášho prípadu? Otestujte presné filtre ASPI

ASPI vám pomôže nájsť všetky súvisiace dokumenty. Aj konkrétne situácie, ktoré už boli riešené v minulosti na súdoch. Vyhľadajte si informácie medzi publikovanými súdnymi rozhodnutiami.

HAVEL & PARTNERS je jedinou advokátskou kanceláriou na Slovensku a v Českej republike, ktorá je uvedená v The Legal 500 EMEA Green Guide – medzinárodnom prieskume advokátskych kancelárií zameranom na udržateľnosť.

HAVEL & PARTNERS je jedinou advokátskou kanceláriou na Slovensku a v Českej republike, ktorá bola zaradená do prestížneho sprievodcu The Legal 500 EMEA Green Guide. Ten zverejňuje zoznam najlepších advokátskych kancelárií zameraných na služby v oblasti udržateľnosti a ekologickej transformácie v regióne EMEA.

Fondu J&T Profit EUR udelila prvenstvo Slovenská asociácia správcovských spoločností

Má najlepší pomer medzi výnosom a podstupovaným rizikom. Vďaka tomu zvíťazil fond J&T Profit EUR v súťaži Top Fond v kategórii konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy.

Advokátska kancelária Wolf Theiss oznámila novú vedúcu partnerku v Bratislave

Advokátska kancelária Wolf Theiss vymenovala Katarínu Matulníkovú za novú vedúcu partnerku svojej bratislavskej pobočky. Katarína so sebou prináša viac než dve dekády skúseností a špičkových hodnotení v oblasti pracovného práva – vďaka tejto odbornosti bude zároveň vedúcou právničkou bratislavskej pracovnoprávnej praxe. Wolf Theiss Bratislava…

Využite možnosti rozšíreného vyhľadávania právnych dokumentov| ASPI

Ako efektívne získate právnu odpoveď vďaka rozšírenému vyhľadávaniu ASPI?