Aktuálne

Päť dobrých dôvodov, prečo investovať

Komerčné oznámenie

Nízke úroky v bankách vyvolávajú v mnohých otázky, ako čo najefektívnejšie zhodnocovať svoje úspory. Podľa údajov Národnej banky Slovenska sa priemerná úroková sadzba na vkladoch so splatnosťou do 2 rokov pohybovala v minulom roku na úrovni 1,12 %.

Ak zvažujete, ako naložiť so svojimi voľnými peniazmi, ponúkame päť…

V Taylor Wessing pribudli noví partneri

Tlačová správa

Mladšími partnermi (junior partner) bratislavskej pobočky Taylor Wessing boli k 1. aprílu 2016 menovaní advokáti Ján Lazur a Juraj Frindrich.

Taylor Wessing získala na MIP Global Awards 2016 ocenenie najlepšia európska kancelária v oblasti ochranných známok

Tlačová správa

Medzinárodná advokátska kancelária Taylor Wessing získala v piatok v Londýne ocenenie najlepšia európska kancelária v oblasti ochranných známok (European Trade Mark Firm of the Year).

Vzdelávanie justície v súťažnom práve a prednáška predsedu Súdneho dvora EÚ

Tlačová správa

AREP Agentúra pre rozvoj európskeho práva dňa 9.2.2016 v hoteli Crowne Plaza Bratislava úspešne zrealizovala prvý termín z cyklu ôsmich vzdelávacích podujatí v oblasti súťažného práva pre justíciu s názvom Európske súťažné právo – sudcovské výzvy v druhej dekáde členstva v EÚ. Podujatie bolo pripravené s podporou Európskej únie…

PETERKA & PARTNERS rozširuje svoj tím a hľadá Advokáta/Advokátku

Tlačová správa

PETERKA & PARTNERS, moderná, nezávislá advokátska kancelária, jedna z popredných právnych firiem v regióne strednej a východnej Európy, s pobočkami v 9 krajinách, rozširuje svoj tím.

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners získala nového partnera - skúsený advokát Ondřej Majer posilní manažment zameraný na slovenský trh

Tlačová správa

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners získala do svojich radov ďalšiu významnú posilu. Od januára sa stáva 24. partnerom kancelárie Ondřej Majer, ktorý pred nástupom do Havel, Holásek & Partners pôsobil 14 rokov v advokátskej kancelárii Peterka & Partners, z toho posledných 5 rokov ako jej…

Čínske a stredoeurópske právne kultúry opäť bližšie – spolupráca V4 Legal a JOIUS Law Firm

Tlačová správa

Rok 2016 má byť podľa predpokladov rokom spolupráce, nadväzovania nových kontaktov a ideálnym časom pre vstup do nových projektov. V tomto duchu sa začína i spolupráca advokátskej kancelárie V4 Legal pôsobiacej v regióne Vyšehradskej štvorky s čínskou advokátskou kanceláriou JOIUS Law Firm.

Právni experti Havel, Holásek & Partners sa budú na Slovensku podieľať na vzniku nového občianskeho zákonníka

Tlačová správa

Filip Melzer, Petr Tégl a Milan Hulmák, traja of counsel právnici najväčšej česko-slovenskej advokátskej kancelárie Havel, Holásek & Partners, lektori jej vzdelávacej Akadémie a poprední českí akademici, boli vymenovaní slovenským ministrom spravodlivosti Tomášom Borcom do komisie pre rekodifikáciu súkromného práva. Slovensku tak…

PETERKA & PARTNERS rozširuje svoj tím a hľadá Advokáta/Advokátku

Tlačová správa

PETERKA & PARTNERS, moderná, nezávislá advokátska kancelária, jedna z popredných právnych firiem v regióne strednej a východnej Európy, s pobočkami v 9 krajinách, rozširuje svoj tím.

Havel, Holásek & Partners rozširuje na Slovensku svoj tím o skúsenú senior advokátku Petru Čorbu Stark

Tlačová správa

Petra Čorba Stark bola menovaná do pozície counsel a stala sa tak novou bratislavskou posilou najväčšej česko-slovenskej advokátskej kancelárie Havel, Holásek & Partners. Petra sa špecializuje najmä na akvizície a predaje spoločností, právo obchodných spoločností a kapitálové trhy.

Chcem mať svoje dáta v suchu, nie v Cloudu

Komerčné oznámenie

Byť konzervatívny dnes nie je príliš praktické. A netýka sa to len farby vašej kravaty. Tradičné hodnoty prehrávajú na celej čiare súboj s pokrokom. Technológie vládnu svetu a dáta prenikajú aj tam, kde by ich človek nikdy nečakal. Do neba! Tam niekde hore sa vznáša novodobý raj všetkých dát – sám veľký Cloud. Ale je to…

Mgr. Veronika Pázmányová povedie Slovenskú pobočku Glatzová & Co.

Tlačová správa

Slovenská pobočka advokátskej kancelárie Glatzova & Co. má od 20 júla novú vedúcu advokátku, Mgr. Veroniku Pázmányovú. Veronika v minulosti spolupracovala s poprednými advokátskymi kanceláriami na Slovensku a od roku 2010 pôsobila vo White & Case.

SPP LEGAL SZMIGIEL & PAPROS sa stali súčasťou CEE Attorneys

Tlačová správa

Dňa 15. júna 2015 sa varšavská advokátska kancelária SPP LEGAL SZMIGIEL & PAPROS stala členom CEE Attorneys, medzinárodnej siete advokátskych kancelárií, takže Poľsko sa zároveň stalo jednou z krajín, v ktorej táto sieť pôsobí.

Recenzia Verejné obstarávanie – právo a prax

Komerčné oznámenie

Na trhu odborných informácií nájdete už druhý rok dvojmesačník vydavateľstva Wolters Kluwer. Časopis je orientovaný na široké spektrum informácií (informačné povinnosti verejného obstarávateľa, vyhodnocovanie ponúk, súťažné podklady, revízne postupy, upozornenia na najčastejšie chyby vyskytujúce sa v jednotlivých fázach…

PETERKA & PARTNERS oznamuje nové vedenie pobočky v Bratislave

Tlačová správa

Advokátska kancelária PETERKA & PARTNERS s potešením oznamuje vymenovanie Andrei Butašovej a Jána Makaru na pozície riaditeľov pobočky v Bratislave. Na vedení pobočky sa bude podieľať taktiež ako vedúci právnik Elena Chorvátová.

Recenzia Súkromné právo

Komerčné oznámenie

Wolters Kluwer predstavuje novinku na trhu odbornej právnickej literatúry, mesačník, ktorý rieši súčasné témy civilného práva s dôrazom na aplikáciu právnych inštitútov v praxi.

Nedelka Kubáč advokáti opäť úspešní na Protimonopolnom úrade SR vo veci prešetrovania údajnej protisúťažnej dohody

Tlačová správa

Advokátska kancelária Nedelka Kubáč advokáti (NKA) zaznamenala úspech pred Protimonopolným úradom SR vo veci prešetrovania údajnej protisúťažnej dohody v oblasti zavádzania a využívania informačných technológií, ktoré bolo začaté s jej klientom na základe neohlásenej inšpekcie v podnikateľských priestoroch dňa…

PETERKA & PARTNERS hľadá do svojho tímu Advokáta/Advokátku

Tlačová správa

PETERKA & PARTNERS, popredná nezávislá advokátska kancelária pôsobiaca v regióne strednej a východnej Európy, s pobočkami v 9 krajinách, hľadá do svojho tímu v Bratislave Advokáta/Advokátku.

Ako naozaj poctivo sledovať odpracovaný čas? A je to vôbec možné?

Komerčné oznámenie

Vyplňovanie timesheetov je činnosť, ktorá by rýchlo získala prvenstvo pri hodnotení toho, čo robí advokát naozaj nerád. A nielen on. Ak sa všetko ale uchopí za správny koniec, môže sa z toho stať celkom bežná rutina.

Annamária Tóthová sa stala partnerkou advokátskej kancelárie Dvořák Hager & Partners

Tlačová správa

Novou partnerkou advokátskej kancelárie Dvořák Hager & Partners sa stala Annamária Tóthová, ktorá predtým pôsobila na pozícii vedúcej advokátky a s advokátskou kanceláriou Dvořák Hager & Partners spolupracuje od roku 2006.