Aktuálne

Spojenie Dentons US a McKenna Long

Tlačová správa

V nadväznosti na historicky prevratné spojenie Dentons a 大成 v Číne môžu teraz klienti využívať výhody fúzie americkej časti Dentons s firmou McKenna Long v Severnej Amerike aj po celom svete.

Schönherr: Join Us!

Tlačová správa

For our expanding practice in Bratislava we are looking for a Senior associate (koncipient) / Jun-ior Attorney (advokát).

We offer you attractive career perspectives, challenging work for international clientele, supportive team atmosphere, remuneration corresponding to the candidate´s qualities and very good opportunities for…

Vznik a pohyb dokumentov? Podľa prieskumu často zdĺhavé.

Komerčné oznámenie

Až 75 % právnikov pri vytváraní novej zmluvy nájde a upraví nejakú staršiu. Takmer 50 % hľadá potrebný dokument podľa spisu a najviac kancelárií využíva ako úložisko zdieľaný disk. To sú čísla, ktoré ukázal náš prieskum medzi českými advokátskymi kanceláriami. Ukazujú, že tu často chýba systematické riešenie, ktoré by prácu…

Vznik novej sietes advokátskych kancelárií CEE Attorneys

Tlačová správa

Pražská advokátska kancelária Tomíček Legal a bratislavská advokátska kancelária Fox Martens sa stali zakladajúcimi členmi stredoeurópskej siete advokátskych kancelárií CEE Attorneys, ktorá si kladie za cieľ poskytovať špičkové právne služby svojim klientom v celom stredoeurópskom regióne prostredníctvom skupiny spolupracujúcich…

Schoenherr predstavuje roadmap 15: Krása v umení aj v práve

Tlacová sprava

Advokátska kancelária Schönherr prichádza s novým vydaním publikácie roadmap 15. Publikácia upozorňuje na aktuálny právny vývoj naprieč strednou a východnou Európou a poskytuje čitateľom nielen ucelený prehľad právnych noviniek, ale tiež ich analýzu a kritické postrehy v jednotlivých jurisdikciách.

Tím PRK Partners na Slovensku rozšíri docent Kristián Csach

Tlačová správa

Od novembra posilnil tím advokátskej kancelárie PRK Partners výrazná osobnosť súčasného obchodného práva na Slovensku, doc. JUDr. Kristián Csach, PhD., LL.M.. Bude tu pôsobiť ako jej Of Counsel. Do PRK Partners prichádza docent Csach z pozície externého poradcu Ústavného súdu Slovenskej republiky, v ktorej pôsobil od roku 2011.

Andrea Oršulová novou partnerkou Nedelka Kubáč advokáti

Tlačová správa

Andrea Oršulová ako riadiaca partnerka posilňuje bratislavskú pobočku advokátskej kancelárie Nedelka Kubáč advokáti. Andrea Oršulová je advokátkou špecializujúcou sa dlhodobo na právo hospodárskej súťaže a regulované odvetvia, najmä telekomunikácie a energetiku.

Schönherr mení sídlo

Tlačová správa

Advokátska kancelária Schönherr Rechtsanwälte GmbH mení sídlo svojej bratislavskej pobočky.

Štefan Harabin bude kandidovať za člena Súdnej rady

(TASR) Predseda trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR a expredseda NS SR Štefan Harabin bude v novembri kandidovať za člena Súdnej rady.

Prezident vymenoval Danielu Švecovú za predsedníčku Najvyššieho súdu

(TASR) Prezident Andrej Kiska vymenoval Danielu Švecovú za predsedníčku Najvyššieho súdu (NS) SR. Urobil tak po návrate zo zahraničnej pracovnej cesty v USA.

Maroš Šefčovič - otázky a odpovede

Európsky parlament vypočúva kandidátov na eurokomisárov. Poslanci sa stretli so slovenským komisárom Marošom Šefčovičom, ktorý bude spravovať agendu dopravy a vesmírneho výskumu.

Dentons rozšiřuje pražskou kancelář o dva partnery a tým dalších čtyř právníků

eFocus

O nový tým dvou partnerů a čtyř dalších právníků posiluje pražská kancelář Dentons své týmy v oblastech bankovnictví a financování, restrukturalizací a insolvencí, pracovního práva i trestního práva.

Havel, Holásek & Partners posiluje vedení o amerického partnera Petera Valerta

Tlačová správa

Po nedávnem nástupu tří nových advokátů z mezinárodní kanceláře DLA Piper pokračuje advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners v posilování svého řídícího týmu. Z pozice managing partnera DLA Piper v ČR a Bulharsku přichází americký právník Peter Valert.

Dušan Kováčik: „Tlaky médií na okamžité informovanie už počas vyšetrovania sú obrovské“

eFocus

Špeciálny prokurátor v rozhovore o tom, ako bojovať proti korupcii i snahách o zmenu pôsobnosti úradu, ktorý vedie už desať rokov. Čo považuje za úspech a prečo je otázka ochrany oznamovateľov korupcie problematická?

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners posilnila tím o štyroch nových právnikov a jedného partnera

Tlačová správa

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners sa rozšířila o členov pražského tímu medzinárodnej kancelárie Norton Rose Fulbright pod vedením partnera Pavla Kvíčalu špecializujúceho sa predovšetkým na oblasť fúzií, akvizícií a korporátneho práva, nehnuteľností, bankového a finančného práva, vrátane…

Na návšteve v Schönherr

"Z hľadiska klienta je stav právneho trhu na Slovensku určite uspokojivý," hovorí otvorene managing partner advokátskej kancelárie Schönherr, Stanislav Kovár a dodáva tiež, že vo firme Schönherr má talentovaný právnik cestu nahor istú.

Sloven§ké právnické fórum.

Tlačová správa

V poradí prvé podujatie Sloven§kého právnického fóra sa uskutočnila 20.marca 2014 s témou: „Súdny spor a účasť vedľajšieho účastníka alebo „občianskeho“ zástupcu v kontexte budovania právneho štátu“.

DNI ADVOKÁCIE 2014 vyvrcholili ocenením 8 advokátov za celoživotný prínos advokácii

(TASR-OTS) Pri príležitosti osláv 24. výročia prijatia zákona o slobodnej advokácii ocenila Slovenská advokátska komora osem osobností advokácie za ich dlhoročnú prax a celoživotný prínos advokácii.

Právnická firma roka 2014 - Výsledková listina

Týždenník TREND v spolupráci s EPRAVO.SK vyhlásili víťazov druhého ročníka súťaže Právnická firma roka 2014. Cieľom súťaže bolo poskytnúť lokálnemu trhu orientáciu v kľúčových odboroch práva. Právnickou firmou roka v danej kategórii sa stala veľmi odporúčaná kancelária, ktorej sa v hodnotenom roku podarila kľúčová alebo výnimočná transakcia.

Na návšteve v Rödl & Partner

eFocus

„Náš mandant pre nás nie je len niekto, kto nám zaplatí faktúru, ale je to niekto, komu chceme reálne pomôcť.“ To je filozofia advokátskej kancelárie Rödl & Partner Advokáti, s.r.o.. Kde sa cíti byť najsilnejšia a ako reagovala na ekonomickú recesiu?