29.8.2014
ID: 2461

MSSR: ESMO pokračuje podľa harmonogramu, ministerstvo už má elektronické náramky

(TASR) Ministerstvo spravodlivosti SR už dostalo potrebný hardvér k projektu Elektronického systému monitoringu osôb (ESMO). Podľa informácií z rezortu justície v súčasnosti prebieha inštalácia centrálnej časti ESMO, samotné monitorovacie zariadenia boli prekontrolované a sú pripravené na testovaciu prevádzku.

"Projekt ESMO sa realizuje podľa stanoveného harmonogramu. Paralelne popri technickej realizácii projektu naplno bežia aj práce na príprave legislatívneho zabezpečenia projektu," povedal Pavol Kubík z Tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.
     
ESMO má prostredníctvom elektronických náramkov a ďalších zariadení slúžiť okrem iného na sfunkčnenie trestu domáceho väzenia či ochranu týraných žien. Systém je v prvej fáze určený pre 2000 osôb. Podľa predpokladov by mal byť nasadený do ostrej prevádzky 1. januára roku 2016. Ministerstvo spravodlivosti podpísalo zmluvu na dodávku systému so spoločnosťou ICZ Slovakia v apríli. Hodnota projektu je 22,04 milióna eur bez DPH, financovaný je z eurofondov.

28.8.2014

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.