Aktuálne

Najväčším omylom je neinvestovať!

Pri investovaní robí každý chyby a priznávajú si to aj najväčšie investorské esá.

Právnik budúcnosti|Výsledky prieskumu

Chcete vedieť, ako získať konkurenčnú výhodu? Prinášame odpovede od 751 právnych profesionálov z celej Európy a USA.

Tím HAVEL & PARTNERS pre oblasť M&A a korporátneho práva posilnila na pozícii counsel Petra Čorba Stark

Transakčný tím HAVEL PARTNERS, ktorý je s takmer 80 právnikmi najväčší a najskúsenejší v strednej Európe, rozšírila na pozícii counsel Petra Čorba Stark. V poradenskej skupine, ktorá sa vďaka schopnostiam a výkonnosti svojich odborníkov dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach v počte realizovaných transakcií na slovenskom, českom i…

HAVEL & PARTNERS zaznamenala v prvej polovici roka dvojciferný rast obratu

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS v I. polroku 2022 dosiahla vynikajúce hospodárske výsledky; obrat za čisté právne služby zaznamenal dvojciferný rast, keď sa medziročne zvýšil takmer o 13 percent. Výnimočným tempom rástla najmä slovenská kancelária HAVEL & PARTNERS

Vyhnite sa začiatočníckym nedostatkom!

Absolútne najčastejšie sa opakujúcou chybou začínajúcich investorov je nedodržanie minimálneho investičného horizontu a panikárenie pri prvom výkyve ceny aktíva či portfólia s ich výpredajom, spravidla na cenovom dne.

Jaroslav Baier z pozície counsela posilňuje tím HAVEL & PARTNERS pre private equity a venture kapitál

Na pozíciu counsel prišiel do HAVEL & PARTNERS Jaroslav Baier, právnik s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti venture kapitálu a private equity, ktorý významne posilní tím najväčšej česko-slovenskej advokátskej kancelárie zameraný na túto oblasť. Jaroslav sa špecializuje na investície do startupov a (bio)technologických spoločností, a ďalej tiež na…

ASPI | Kalkulačky pre výpočet odmeny pre advokáta, úrokov z omeškania, súdnych poplatkov

Kalkulačky zrýchlia, sprecizujú a najmä zautomatizujú vaše výpočty. Práca s kalkulačkami ASPI je jednoduchá a intuitívna. Vďaka novým funkciám je práca s nimi ešte pohodlnejšia.

Martina Krupcová vedúcou oddelenia M&A divízie v RELEVANS

Advokátska kancelária RELEVANS ustanovila senior advokátku Martinu Krupcovú za vedúcu oddelenia M&A divízie. Martina je zodpovedná za odborné, organizačné a ekonomické vedenie svojho tímu.

Zamestnávateľovi nemožno bezdôvodne upierať možnosť prijať pravidlá pre konanie vo svojom mene podľa svojich potrieb a predstáv

Rozhovor s Mgr. Idou Budayovou Kuklišovou bol pripravený v súvislosti s pripravovanou 4. odbornou konferenciou k pracovnému právu, ktorá sa uskutoční v online prostredí v dňoch 19. – 20. októbra 2022 a na ktorej vystúpia poprední odborníci na pracovné právo zo Slovenskej a Českej republiky.

Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS má 2 nových partnerov, celkom sa na seniornejšie pozície posúva 14 právnikov

V advokátskej kancelárii HAVEL & PARTNERS je už tradične začiatok druhého polroka spojený s vlnou kariérnych postupov. Novými partnermi kancelárie sa k 1. júlu 2022 stávajú Martin Ráž a Dalibor Kovář a kariérne postupuje aj ďalších 12 právnikov na troch úrovniach seniority.

J&T BANKA má najväčší obrat obchodov na Bratislavskej burze cenných papierov štvrtý rok po sebe

J&T BANKA získala cenu Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov na burze počas minulého roka. Banka uskutočnila obchody za vyše 430 miliónov, čo predstavuje 89,41 % podiel zo všetkých obchodov na burze. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

Technický účet Praetor už aj pre orgány verejnej moci

Ste advokát a zároveň správca konkurznej podstaty? Práve pre vás môže byť táto informácia zaujímavá. Významne zjednodušujeme a urýchľujeme prácu. Praetor technicky prepája advokátske kancelárie, orgány verejnej moci a portál Slovensko.sk.

Časovanie trhu je dobrý sluha, ale zlý pán. Ostaňte radšej stále zainvestovaný!

Ak by existoval hypotetický geniálny investor, ktorý by sa dokázal každý rok vyhnúť najhoršiemu mesiacu na amerických akciových trhoch, dosiahol by od roku 1900 výnos 18 percent ročne, čo je takmer dvojnásobok toho, ako keby ostal nonstop plne zainvestovaný.

Očakávaná novinka | Obchodný zákonník - Veľký komentár, I. a II. zväzok, druhé vydanie

Knižná novinka Obchodný zákonník - Veľký komentár, I. a II. zväzok, druhé vydanie, teraz nájdete v digitálnej knižnici ASPI, alebo v e-shope.

Povýšenie v slovenskom tíme

Ivan Kisely, advokát, ktorý doteraz pôsobil v bratislavskej kancelárii medzinárodnej advokátskej kancelárie Bird & Bird ako Counsel, bol vymenovaný za partnera s účinnosťou od 1. mája 2022.

HAVEL & PARTNERS opäť obhájila najprestížnejšie globálne ocenenie Chambers Europe Awards

Britská ratingová agentúra Chambers and Partners vo svojom medzinárodnom hodnotení právnických firiem Chambers Europe Awards znovu ocenila HAVEL & PARTNERS ako najlepšiu advokátsku kanceláriu pôsobiacu v roku 2022 v Českej republike. Toto najprestížnejšie zahraničné odborové ocenenie získava kancelária už tretíkrát po sebe.

HAVEL & PARTNERS v spolupráci s AEC spustila nepretržitú telefonickú linku na pomoc klientom zasiahnutým kybernetickými útokmi

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS v spolupráci s prednými českými odborníkmi na kybernetickú bezpečnosť zo spoločnosti AEC spustila pre prípady ohrozenia firiem kyberútokom pohotovostnú telefónnu linku CYBER DEFENSE CENTER. Tá je v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a zabezpečuje tak pre klientov nepretržitý…

Tím HAVEL & PARTNERS zameraný na právo duševného vlastníctva znovu boduje v prestížnom rebríčku World Trademark Review

Rebríček World Trademark Review 1000 zaradil advokátsku kanceláriu HAVEL & PARTNERS štvrtýkrát po sebe medzi významné firmy v oblasti duševného vlastníctva a ochranných známok. Špecializovaný tím pre túto oblasť uvádza ranking medzi najlepšími kanceláriami na Slovensku a Českej republike. A zároveň v rebríčku uspeli individuálne aj štyria…

Dôležité komentáre, ktoré vyjdú v roku 2022 | ASPI

Vedeli ste, že vo Wolters Kluwer každý rok právnická a daňová redakcia pripravuje množstvo komentárov, ktoré sú dôležité pre vaše profesijné zameranie? Komentáre budú dostupné samostatne, ako tlačené knihy, ale aj v elektronickej podobe, ako súčasť ASPI.

Monitorujte legislatívny proces od návrhu až po zverejnenie v Zbierke zákonov

Získajte denné aktualizácie pripravovaných zmien v legislatíve

Monitor legislatívneho procesu vás informuje o všetkých pripravovaných zmenách v legislatíve v procese vytvárania právneho predpisu až po zverejnenie predpisu v Zbierke zákonov